Klimatické změny? Diskutované téma přiblíží přední český přírodovědec

ŠUMPERK - Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne v listopadu setkání s ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR profesorem Michalem V. Markem. Přední český přírodovědec se bude s návštěvníky bavit o klimatických změnách. Atraktivní pořad začne ve středu 30. listopadu v 17 hodin v G-klubu. Jeho součástí bude i prezentace knih a autogramiáda ve spolupráci se šumperským knihkupectvím Kosmas.

„Lidstvo nese zodpovědnost za planetu Zemi a musí být hospodářem s dostatečnou úrovní předvídavosti,“ říká profesor Michal V. Marek. Foto: DK

„Máme velkou radost, že se nám pro listopadový Klub Gemini podařilo zajistit předního českého vědce – profesora Michala V. Marka. Podvečer s ním bude mít stejnojmenný název jako jeho poslední kniha: Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace. V Klubu Gemini se dlouhodobě věnujeme životnímu stylu, a tak i tentokrát si budeme klást otázky, jak se změnám klimatu jako jednotlivci můžeme přizpůsobovat nebo jak se chovat, aby naše činnost přírodu co nejméně negativně ovlivňovala,“ popisuje jednatelka domu kultury Hana Písková. 

Zakladatel Ústavu výzkumu globální změny

Profesor Marek je průkopníkem moderních ekofyziologických metod používaných při výzkumech lesních ekosystémů. Jeho zásluhou se v 90. letech Česká republika zapojila do mezinárodních výzkumných programů zabývajících se dopady globální změny klimatu. Stál u zrodu Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, který sídlí v Brně. Vědci se v něm zaměřují na změny v atmosféře a klimatu, změny ekosystému i socioekonomické změny. „Lidstvo nese zodpovědnost za tuto planetu a musí být hospodářem s dostatečnou úrovní předvídavosti,“ říká profesor Michal V. Marek.
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví