Kultura

Hrad Sovinec se rozloučí se sezónou ve velkém stylu

Hrad Sovinec se poslední říjnový víkend rozloučí s uplynulou letní sezónou. Divadelní představení, šermířské souboje a ukázky řemesel jsou pro fanoušky středověku připravené i v den státního svátku 28. října. Návštěvníci hradu Sovinec se mohou těšit i na netradiční prohlídku hradních zákoutí.

Na Sovinec zavítá Jihočeské divadlo Víti Marčíka, které si pro návštěvníky hradu přichystalo Kolotoč prima pohádek a příběh Velká potopa. Nebudou chybět ani šermířské komedie Den v katovně a Dědictví v podání divadelní a šermířské společnosti Bez střechy.

Zájemcům o středověkou historii bude představeno i dobové řemeslo. Na Sovinci bude přichystaná ukázka hrnčířské dílny, kovářského umění a výcviku dravých ptáků. Pro nejmladší je secvičena pohádka O veliké řepě.

Program na hradě bude probíhat v obou víkendových dnech od 9 do 17 hodin. Více informací o programu a celé akci naleznete ZDE.INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Staň se policistou Olomoucký kraj
INZERCE
Radio Haná