Kultura

V Zábřehu zazní písničky bratří Nedvědů

ZÁBŘEH - Zejména příznivce folkové a trampské muziky letos v červenci silně zasáhla zpráva o odchodu zpěváka a kytaristy Františka Nedvěda. Jeho syn Vojta Nedvěd se rozhodl, že nasmlouvané koncerty vymění za pořad Písničky bratří Nedvědů. Ten rozezní sál zábřežského kulturního domu ve středu 27. října.

Vojta Nedvěd připomene folkových fanouškům nejznámější písně svého otce Františka. Foto: archiv

„Bratři František a Jan Nedvědové byli ve své době opravdový fenomén. Jejich muzikantské osudy se společně odvíjely od dob mladického bigbítového nadšení 60. let, přes trampský soubor Toronto, pozdější Brontosaury až k dlouhodobému působení ve Spirituál kvintetu. V devadesátých letech si získali až celonárodní oblibu a dokázali zaplnit Strahov. Potom se jejich cesty oddělily, aby se zase načas spojovaly,“ uvedl k působení bratří Nedvědů Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. 

Největší hity legendární dvojice v nových aranžích uslyší fanoušci v podání Vojty Nedvěda a kapely Tie Break. Vzpomínkový koncert má začátek v 19 hodin, vstupenky na něj si mohou zájemci zakoupit už od 240 korun.
INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Staň se policistou Olomoucký kraj
INZERCE
Radio Haná