Kultura

Kulturák slaví abrahámoviny. Výročí připomenou koncerty, vzpomínková projekce i výstava

ZÁBŘEH - Zábřežský kulturní dům představil program, kterým si připomene půlstoletí od svého otevření. Oslavy se uskuteční v druhé polovině září. Odstartují kulturním jarmarkem, pozvou na vzpomínkový pořad v kině, koncert Lucie Bílé, výstavu ve foyer kulturního domu a vyvrcholí slavnostním koncertem skupiny Hradišťan.

Nový kulturní dům začal sloužit obyvatelům Zábřežska v sobotu 18. září 1971.

Očekávaný podzimní jarmark se uskuteční v okolí kulturního domu v sobotu 18. září – přesně na den padesát let od otevření zábřežské zlaté kapličky. Akce nabídne nejen tradičně bohaté občerstvení a nejrůznější jarmareční zboží, ale také mimořádně pestrý kulturní i doprovodný program, který večer vyvrcholí efektní ohňovou a laserovou show v podání skupiny Postrpoi.

Ve 13 hodin bude na hlavním pódiu slavnostně uvedena zbrusu nová publikace připomínající zajímavé momenty z padesátileté historie kulturního domu. „Na knížce jsme poctivě pracovali více než půl roku. Je to symbolické poděkování všem, kteří se podíleli na stavbě, provozu nebo činnosti našeho kulturáku,“ uvedl jeden z autorů publikace Zdeněk David. 

Historii připomene vzpomínkový pořad

Na vzpomínkový pořad určený zejména těm, kteří se v kulturním domě zapojovali do činnosti různých zájmových uskupení, pozvou pořadatelé oslav v úterý 21. září do kina Retro. Pro návštěvníky bude připravena komentovaná projekce zajímavých fotografií a videozáznamů. „Akcí chceme připomenout, že členové nejrůznějších spolků či souborů zanechali ve městě nesmazatelnou stopu. A budeme rádi, když nám přítomní pamětníci doplní naši historickou mozaiku vlastními postřehy a vzpomínkami,“ apeluje Pavel Jedelský.

Významné osobnosti spjaté s padesátiletou historií zábřežského domu kultury, ale zejména bohatou činnost spolků, kroužků a souborů, které v něm působily, připomene také výstava nazvaná Zábřežáci v kulturním domě. Ta se pro zájemce otevře vernisáží s doprovodným hudebním programem v sobotu 25. září. „Vystavené dokumenty, kroniky, pamětní knihy a další exponáty bude možné ve foyer zhlédnout i v týdnu od 27. září do 1. října, a to včetně státního svátku 28. září,“ informoval Jindřich Solovský z pořadatelského týmu.

Oslavy vyvrcholí koncerty Lucie Bílé a Hradišťanu

Oslavy výročí okoření ve středu 22. září koncert naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé, která v Zábřehu vystoupí za doprovodu klavíristy Petra Maláska. Cyklus výročních akcí, pořádaný za finanční podpory města Zábřeh a řady partnerů, vyvrcholí v neděli 26. září slavnostním koncertem hudebního uskupení Hradišťan v čele s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. 
INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radek Auer Spolu
INZERCE
Ostrov realit