Krimi

Rušné úterý pro hasiče. Hořel dům i lokomotiva

BLUDOV, HOŠTEJN – Náročnou směnu měli v úterý 27. dubna hasiči na Šumpersku. Do Bludova vyjížděli kvůli požáru domu a u Hoštejna hasili požár lokomotivy. Všechny události se obešly bez zranění, vyžádaly si ale škodu za statisíce korun.

S evakuací cestujících pomáhali hasiči. foto: HZS

„U požáru v Bludově zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Když dorazily na místo, byli obyvatelé domu venku a nezraněni. Oheň dostali hasiči pod kontrolu během čtyřiceti minut,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Požár poškodil střechu domu. Co bylo jeho příčinou, zatím není jasné.  

Hasiči evakuovali osmdesát lidí

Před půl jednou odpoledne se požární sirény rozezněly u Hoštejna, kde začala hořel lokomotiva rychlíku směřujícího z Varšavy do Prahy. Ve vlaku cestovalo zhruba osmdesát lidí.

„Cestující jsme evakuovali a pomohli je přeložit do náhradní soupravy. Hořelo v lokomotivě, kde hasičům komplikoval práci velmi silný dým. Oheň způsobil škodu za zhruba 300 tisíc korun,“ dodala Balážová.INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Pomáhej pohybem ČEZ
INZERCE
Radio Haná