Krimi

Chtěl vydělat na kryptoměně. Místo toho přišel o více než čtvrt miliónu korun

ZÁBŘEH - Vidina snadného zisku a důvěřivost připravila šestapadesátiletého muže ze Zábřežska o 270 tisíc korun. Peníze mu zmizely poté, co firmě, která ho měla na trhu s kryptoměnami zastupovat, svěřil přístupová práva ke svému účtu.

„Pachatelé, kteří tvrdili, že zastupují společnost pro obchodování s virtuální měnou, převedli z účtu muže nejprve 240 tisíc korun. Později se ozvali znovu, tentokrát z účtu zmizelo dalších 24 tisíc korun. Důvěřivému muži přitom údajný obchodník tvrdil, že peníze do týdne vrátí,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí policie Tereza Neubauerová. 

Při obchodování v on-line prostoru buďte opatrní

K popisovaným finančním transakcím došlo v lednu a v březnu letošního roku. Důvěřivý investor dosud neviděl ani korunu a o pomoc se obrátil na policii. Ta se případem zabývá kvůli podezření ze spáchání trestného činu podvod.

Obchodování s kryptoměnami zažívá v poslední době velký boom. Kriminalisté varují veřejnost, aby byla při transakcích v on-line prostoru mimořádně obezřetná.


INZERCE
Remax reality Remax reality


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Agrega
INZERCE
Radio Haná