Vloni na silnicích zemřelo sedm lidí. Víc než v předchozích letech

OKRES – Celkem sedm lidí zemřelo vloni na silnicích v šumperském okrese. V roce 2024 byly smrtelné nehody čtyři a o rok dříve jen dvě. V celém Olomouckém kraji zahynulo při bouračkách 23 lidí. Vyplývá to z aktuálních policejních dat.

Ačkoli počet dopravních nehod klesá, smrtelných bouraček vloni výrazně přibylo. Foto: pčr

„Nejčastější příčinou smrtelných nehod byl nesprávný způsob jízdy, pak nepřiměřená rychlost a následně nedání přednosti v jízdě,“ uvedl Libor Hejtman, mluvčí krajské policie. 

980 bouraček

Nárůst počtu nehod na Šumpersku kontrastuje s meziročním poklesem dopravních nehod. Ten sice nebyl nijak výrazný, ale klesající trend bouraček je patrný už od roku 2023.

„Vloni se na Šumpersku odehrálo 980 dopravních nehod, v roce 2024 to bylo 1131 a v roce 2023 se stalo 1045 havárií,“ dodal Hejtman.




INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
Self promo Urbášek