Krušné úterý pro hasiče. Zachraňovali lidi, koně i králíky

SUDKOV, JEDLÍ – Napilno měli hasiči v úterý 14. března. Dopoledne zasahovali v Sudkově, kde z hořícího domu evakuovali celou rodinu. A vyjížděli také do Jedlí. Tam zase hořela stodola se zvířaty.

Ze zakouřeného domu v Sudkově evakuovali hasiči dvě děti a jejich rodiče. Foto: HZS

„Dvě děti a dva dospělé jsme zachránili v Sudkově. V silně zakouřené budově zůstali uvězněni a nemohli se dostat ven. Obě děti jsme evakuovali oknem v koši výškové techniky, rodiče jsme vyvedli s pomocí vyváděcích masek schodištěm. Jeden člověk se nadýchal kouře a předali jsme ho do péče záchranářů,“ uvedla Lucie Balážová, mluvčí hasičů.

Příčinou požáru byla podle vyšetřovatele závada na elektroinstalaci. Škoda je půl miliónů korun.

Telata uhynula

Plné ruce práce měli hasiči také v Jedlí, kde kolem půl jedenácté začala hořet stodola se zvířaty. Dvě telata v důsledku požáru bohužel uhynula, zbytek zvířat se ale hasičům podařilo zachránit. „Z budovy s ustájenými zvířaty jsme evakuovali dva koně, slepice a králíky. Podařilo ose zachránit i šest krav,“ dodala Balážová. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel.

Při požáru stodoly část zvířat uhynula. Většinu se podařilo zachránit. Foto: HZSINZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Ostrov Realit