Vloni výrazně ubylo smrtelných nehod. Který den se bourá nejčastěji?

ŠUMPERK – Tři lidé zemřeli v loni na silnicích v šumperském okrese. Je to výrazně méně než v letech předcházejících. Vyplývá to z aktuální statistiky dopravní nehodovosti, kterou zveřejnila policie.

Minulý rok se na Šumpersku odehrálo více než tisíc dopravních nehod. Tři lidé při nich zemřeli. Foto: pčr

„Stejně jako v uplynulých letech stojí za hlavními příčinami dopravních nehod nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě,“ upozornil Libor Hejtman, mluvčí krajské policie. 

Vloni zemřeli na Šumpersku při nehodách tři lidé, předloni jich bylo sedm. Vůbec nejtragičtější byl rok 2015, kdy v našem regionu došlo ke čtrnácti smrtelným nehodám.

Kdy vyrazit na silnice

Celkem se vloni na Šumpersku odehrálo 1103 nehod. Podle zveřejněných statistik se nejčastěji bourá v pondělí a v pátek. Naopak mezi nejbezpečnější dny na silnicích patří neděle a úterý.

„V celém Olomouckém kraji řešila policie minulý rok 5820 nehod. Vliv alkoholu u viníka nehody jsme zaregistrovali ve 272 případech,“ dodal Hejtman.

INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví