Krimi

Obří podvod s kryptoměnami. Jeden muž ze Šumperska přišel o milióny korun, druhý o statisíce

OKRES – Vidina zajímavé investice do bitcoinů se dvěma mužům ze Šumperska proměnila v noční můru. Naletěli podvodníkům a během několika dnů přišli o všechny úspory. Jeden z podvedených je chudší o dva milióny korun.

„Oba muži v polovině ledna zareagovali na internetovou reklamu do bitcoinů. Následně je kontaktovali údajní investiční poradci, kteří jim doporučili, aby si do svých počítačů a telefonů instalovali software pro vzdálený přístup. S jeho pomocí pak podvodníci získali data k jejich bankovním účtům,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí policie Marie Šafářová. 

Policie varuje: buďte obezřetní 

První z podvedených mužů záhy přišel o dva milióny korun. Druhý si odepsal ztrátu zhruba sto tisíc korun. Navíc zjistil, že si někdo na jeho jméno požádal v bance o úvěr, ze kterého pak vybral dalších sto osmdesát tisíc korun.

„Případy se nyní zabývají kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality. Žádáme veřejnost, aby byla při obchodování s kryptoměnami mimořádně obezřetná,“ dodala Šafářová.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná