Krimi

Obří zpronevěra na myčce v Šumperku. Věc řeší policie

ŠUMPERK - Kriminalisté odkrývají rozsáhlý případ zpronevěry, k němuž mělo dojít v letech 2018 a 2019 na jedné z myček v Šumperku. Zaměstnanec společnosti tam měl ve spolupráci s externím pracovníkem účtovat firmě mytí vozidel, která tuto službu nikdy nevyužila. Podvodníci si tak přišli na více než milión korun.

„Trestní oznámení podala na policii sama firma. Vyšetřovatelé na případu začali pracovat, a následně zahájili stíhání čtyřiašedesátiletého zaměstnance firmy a dalšího jednapadesátiletého muže,“ uvedla mluvčí policie Marie Šafářová. 

1400 falešných případů

Podvodníci firmě fakturovali mycí služby u vozidel, která na silnicích vůbec nejezdila nebo vozy, jež do firmy nemohly dojet. Starší muž neprovedené úkony potvrzoval a policie ho viní ze zpronevěry. Jeho mladšího parťáka stíhá kvůli spolupodílnictví.

„Neoprávněné služby byly účtovány ve více než čtrnácti stech případech. Pachatelům hrozí v případě odsouzení až osm let odnětí svobody. Na případu dále pracujeme,“ dodala policejní mluvčí.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Staň se policistou Olomoucký kraj
INZERCE
Radio Haná