Krimi

Policie dopadla zakladatele černé skládky v Lesnici. Pachatele prozradily čárové kódy

LESNICE – Případ z letošního jara, kdy vandal vysypal v okolí Lesnice do přírody hromadu autovraků, je u konce. Policii se podařilo najít pachatele, jenž má ekologický zločin na svědomí. Podle informací Šumperského Reje ho pomohly usvědčit čárové kódy autodílů, které se uvnitř hromady vysypaného šrotu povalovaly.

„Nalezení pachatele je určitě dobrá zpráva. Naši obec vyšly náklady na sanaci černé skládky na nemalé peníze, v součtu do sto tisíc korun,“ uvedl Jiří Chlebníček, starosta Lesnice. 

Obyvatele Lesnice šokovala černá skládka letos v dubnu. Pachatel najel do lesa s těžkou technikou a mezi stromy vysypal hromadu autovraků. Podle informací naší rejdakce se dopustil fatální chyby, když do šrotu přihodil autodíly s čitelnými čárovými kódy. Vyšetřovatelům se podle nich podařilo dohledat prodejce a z jejich databází i zákazníky, kam konkrétní součástky směřovaly.

O trestu rozhodne radnice v Zábřeze

„Policisté v celé věci provedli důkladné šetření a vypátrali osobou, která je ze založení skládky podezřelá. Případ jsme následně s podezřením ze spáchání přestupku proti zákonu o odpadech oznámili k dalšímu projednání správnímu orgánu, což je v tomto případě oddělení životního prostředí Městského úřadu Zábřeh,“ dodala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radek Auer Spolu
INZERCE
Ostrov realit