LiStOVáNí.cz pro celou rodinu

V prostorách Kavárny oranžerie v Bludově představí Lukáš Hejlík a Petra Bučková knihu Ivy Procházkové nazvanou Eliáš a babička z vajíčka. Literární setkání proběhne v rámci pořadu LiSTOVáNí.cz v pondělí 11. března od 16 hodin.

Netradiční čtení seznámí posluchače s šestiletým Eliášem, který má úžasné, ale neustále zaneprázdněné rodiče, a naopak nemá žádnou babičku ani dědečka, i když od kamarádů ví, že s prarodiči se dá užít spousta legrace. A tak tráví celé dny doma sám a je mu smutno.

Když už si začíná zoufat, stane se něco podivného. Při hledání zakutáleného míče najde Eliáš v parku zvláštní, žluté vajíčko. Vezme jej domů a čeká, že se z něj vylíhne ptáče. Ale místo ptáčka se z vajíčka vyklube malinkatá babička s křídly. Je nešikovná, nemá o ničem ponětí a Eliáš ji musí všechno učit: chodit, mluvit, číst a nakonec i létat. Malá legrační babička dá Eliášovi to, co tolik potřeboval – vřelý vztah někoho blízkého, a dokonce v závěru knihy přiměje Eliášovy zaneprázdněné rodiče, aby si na něj našli víc času. Je prostě kouzelná.

Vstupné na pořad činí sto korun. Pořadatelé doporučují rezervaci míst buď v kavárně nebo v kulturním domě prostřednictvím e-mailu kulturni.dum@bludov.cz.


 INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
ZdeInzeruj Sumperk
INZERCE
TV Morava