Desítky dárců obdržely Janského plaketu

Slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského se na konci října uskutečnilo v Rapotíně. Dárci byli pozváni do kulturního centra, kde pro ně byly nachystány kromě ocenění i dárky od Českého červeného kříže, AGEL Transfúzní služby a od pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve. Poděkovat za dárcovství krve přišli i zastupitelé Města Šumperk.

„Snažíme se pro čestné dárce krve a krevní plazmy získávat co nejvíce benefitů a poděkovat jim mimo jiné i touto slavnostní akcí. V celém Česku stále chybí až 130 tisíc nových dárců. Doposud neexistuje náhrada lidské krve, a tak bude trvat ještě dlouhé roky naše snaha přesvědčit veřejnost o tom, jak důležité je dárcovství krve pro celou společnost,“ uvedl Radan Volnohradský, vedoucí lékař pracoviště Šumperk.

 Letos dosáhlo stříbrné medaile za 20. bezpříspěvkový odběr osmdesát dárců a čtyřiadevadesát dárců obdrželo za 40. jubilejní odběr zlatou medaili prof. MUDr. Jana Jánského.

Staňte se dárcem krve

Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě v Šumperku registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém ZDE.

INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Ostrov Realit