Elektromobily u nás načerpaly o 23 % více

Elektromobily v 1. pololetí roku 2023 načerpaly u ČEZ v Olomouckém kraji o 23 % více. Nejvýkonnější česká síť nabízí v našem regionu třicet stojanů.

"ČEZ se zaměřuje hlavně na akcelerovanou výstavbu vysokorychlostních stanic. To v kombinaci s rozšiřováním počtu stojanů v jednotlivých místech přináší zkracování doby, kterou řidiči věnují dobíjení nebo čekáním na něj," uvedl mluvčí energetiků Vladislav Sobol.

Zatímco loni od ledna do června řidiči u stojanů ČEZ v Olomouckém kraji odebrali 75 tisíc kWh bezemisní elektřiny, letos už to bylo o 23 % více, přes 93 tisíc kWh. ČEZ v kraji aktuálně provozuje 30 veřejných dobíjecích stanic. Kromě krajské metropole Olomouce jsou dnes stanice nejvýkonnější české sítě také třeba v Jeseníku, Lipníku nad Bečvou, Přerově, Šternberku, Uničově a u dálnice D35.

Nejčastěji lidé v 1. pololetí dobíjeli své elektromobily na ultrarychlém stojanu na 253. km dálnice D35 poblíž Unčovic. Celkově se letos od ledna do června zákazníci u stojanů Supiny ČEZ v kraji zastavili ve 5 085 případech. Průměrně při jednom dobití načerpali přes 18,3 kWh elektřiny, loni to bylo jen 13,5 kWh.

INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví