Zprávy

Další lůžka pro pacienty s covidem. Šumperská nemocnice musí rozšířit infekční oddělení

ŠUMPERK - Rostoucí počet pacientů s těžším průběhem nemoci covid-19 přinutil Nemocnici Šumperk k opětovnému navýšení kapacity dočasného infekčního oddělení. Nově zřídí dalších 20 lůžek. Špitál má tak v současné době celkem 60 standardních lůžek, dalších deset míst pro pacienty s covidem-19 je na oddělení ARO.

Infekční oddělení šumperského špitálu se rozrostlo o dalších 20 lůžek. Ilustrační foto: -red-

Dočasné infekční oddělení pro pacienty s koronavirem otevřela šumperská nemocnice na konci září. Od té doby musela jeho kapacitu ztrojnásobit. Aktuálně se personál nemocnice stará o 53 pacientů s nemocí covid-19. Počty se ale rychle mění. Lze očekávat, že se kapacita infekčních lůžek bude dál rychle zaplňovat.

Nemocnice už několik týdnů trpí nedostatkem personálu. Žádá proto o pomoc dobrovolníky z řad lékařů a zdravotních sester. Část zaměstnanců je totiž v izolaci, karanténě či se starají o nemocné rodinné příslušníky. 

Včera u nás přibylo 183 nových nákaz koronavirem

Jak informala ZDE jako první naše Rejdakce, nemocnice také rozšířila tento týden provozní dobu svého odběrového stanoviště, nově testuje na covid-19 i o víkendu. V sobotu i v neděli bude středisko otevřené od 7 do 15 hodin. Nadále platí, že k odběrům mohou přijít jen lidé na základě doporučení hygieniků nebo praktického lékaře.

Na Šumpersku jen během včerejška přibylo 183 nákaz koronavirem.

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.