ZPRÁVY

Znásilnění v Petrově? Podezřelého zadržela policie

1. července 2014, 07:00, Jaroslav Kropáč
Petrov nad Desnou - Trpkou tečku měly v neděli 22. června oslavy obce v Petrově nad Desnou. Policisté tam zadrželi dvaapadesátiletého muže, který se pravděpodobně pokusil znásilnit o dvaatřicet let mladší dívku.

„Podezřelý muž měl dívku odvést za plechový kontejner, kde ji začal osahávat. Při tomto jednání byl vyrušen pořadatelem,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Podle výpovědi svědků muž zneužil silné opilosti dívky, která byla patrně zcela mimo realitu. K události došlo kolem jedné hodiny ráno. „Muži za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let,“ uvedl Bednařík.

Pachatelé trestu často uniknou

Jen v loňském roce řešili policisté na Šumpersku šest případů znásilnění, o rok dříve jich bylo devět. Vyšetřování mravnostní kriminality však často skončí ještě před tím, než se stačí naplno rozběhnout. „Většinou se jedná o sexuální nátlak bývalých partnerů obětí těchto činů. Třeba vloni policie odložila třetinu ze všech přijatých oznámení o znásilnění ještě před zahájením samotného trestního řízení,“ dodává Bednařík.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.