ZPRAVODAJSTVÍ

Znásilněnému šlo o život

3. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Tak to tu ještě nebylo. Případ znásilněného mladíka, jehož zneužil agresivní recidivista, vyšetřuje šumperská policie vůbec poprvé. Pachatelem je padesátiletý muž, kterého musela zadržet po zuby ozbrojená zásahová jednotka. K události došlo v obci na Šumpersku v polovině minulého měsíce.

 Název vesnice, kde se zločin odehrál, policie vzhledem k citlivosti případu tají. Jasné je, že znásilněný třiadvacetiletý mladík si prožil peklo na zemi. „Pachatel své oběti nabídl ubytování výměnou za pomoc při opravě domu. Hned po nastěhování mladíkovi zakázal vycházet ven a začal mu vyhrožovat, že pokud se pokusí o útěk, tak ho zastřelí. Druhou noc mu nasypal neznámou látku do pití, aby usnul. Poté ho znásilnil,“ popsala dění v domě mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Čtyři dny utrpení


S okolním světem se znásilněný mladý muž dokázal spojit až po čtyřech dnech fyzického týrání. Kamarád, kterému předal zprávu o svém věznění, okamžitě zalarmoval policii. Muži zákona pak na místo vyslali speciálně vycvičený tým policistů. „Vzhledem k trestní minulosti pachatele a faktu, že byl ozbrojen, provedla jeho zadržení zásahová jednotka,“ informovala Neubauerová. Násilníka poslal soudce do vazby, hrozí mu obvinění z trestných činů vydírání a znásilnění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.