ZPRÁVY

Zmlátila úřednici

29. prosince 2015, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - V šoku jsou zaměstnanci šumperského úřadu práce z toho, co se nedávno stalo jejich kolegyni. Úřednici napadla dvaadvacetiletá dívka, která ženu povalila na zem a opakovaně ji pěstmi tloukla do krku a zad. Důvodem činu byl fakt, že odmítla násilnici vyplatit sociální dávky. Útoků na úředníky ministerstva práce a sociálních věcí v poslední době přibylo. Dříve klidná profese se teď stává rizikovým povoláním.

 „Je to hrozné. Vůbec nevím, co k tomu říci,“ svěřila se týdnu jedna z oslovených zaměstnankyň šumperského „pracáku“. Mladá násilnice si počínala velmi surově a útok si pravděpodobně dobře naplánovala. Na dotyčnou úřednici se agresivně vrhla v okamžiku, kdy vystupovala z auta. „V dalším napadání jí nakonec zabránili ostatní zaměstnanci úřadu, kteří byli svědky události. Při incidentu pachatelka všechny přítomné častovala nadávkami a vykřikovala, že je klidně zmlátí taky a že jí je to úplně jedno,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.

Útoků přibývá

S agresivními žadateli o sociální dávky se zaměstnanci úřadu práce v Šumperku nesetkali poprvé. Popisovaný útok je však patrně nejbrutálnějším, který se zatím odehrál. Agresorce za něj hrozí čtyři roky vězení. „Jen v průběhu ledna až března letošního roku došlo v Česku téměř k šedesáti takovým útokům. Výsledkem je pak mnohdy zbytečný odchod kvalifikovaných zaměstnanců úřadu, kteří už nechtějí a ani nemohou snášet trvalé napětí a stres na pracovišti i mimo něj,“ uvedla mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.12.2015 11:22
Titulek: Vždyť
Autor: LH
194
161
je tahle zpráva stará jak sfiňa. Retro zprávy?
Reagovat
Datum: 29.12.2015 13:52
Titulek: přijeli s novinama?
Autor: NaNoseKunda
198
152
pátek 11. prosince
Reagovat
Datum: 29.12.2015 17:44
Titulek: Stát nakládá surově se svými občany.
Autor: Capík
102
205
Nechává je bez přístřeší, bez práce atd. Stát nevytváří pracovní místa. Vláda jezdí s fůrou podnikatelů atp. po tramtariích, ale práci sem nepřiveze. Lidi zvlčí a pak se stát diví. Království džungle produkuje násilné činy. Silnější vyhrává. Zavřete mně, v kriminále mně bude lépe, to jsou úvahy lidí zahnaných do kouta. V televizi ani není pořad "vaříme pod mostem". Že by to mohli dělat politici a ukázat lidem jak se pod mostem uživit a co a na čem připravovat stravu. Pak se není co divit že zvěř zahnaná do kouta kouše.
Reagovat
Datum: 1.1.2016 15:29
Titulek: Re: Stát nakládá surově se svými občany.
Autor: Haha
84
Co to tady meleš piškote? Projdi se od Grandu na Gottwalďák a dívej se do výloh. Přijmeme prodavačku vidím stále často. Bere se skoro všude, jen lidi nechtějí makat, protože jim stát dává skoro ty samé love, jako kdyby chodili do práce. Neviděl jsem tolik volných míst, co teď. Tak neplácej a řekni jim, kde berou.
Reagovat
Datum: 2.1.2016 08:24
Titulek: Re: Stát nakládá surově se svými občany.
Autor: LH
77
Hlavně až půjdete od toho Grandu na Gottwalďák tak se dobře podívejte jaké množství je prázdných výloh zrušených obchodů, to budete teprve koukat.
Reagovat
Datum: 3.1.2016 09:42
Titulek: Re: Stát nakládá surově se svými občany.
Autor: LH
134
Pardon, daleko lepší je jít od radnice ulicí Starobranskou až na Gen. Svobody.
Reagovat
Datum: 29.12.2015 20:34
Titulek: Buďte na ně hodní a ty dávky jim dejte
Autor: Petr
139
172
25 let po odchodu "bolševika" tady vyrůstala generace nepřizpůsobivých, co nemuseli chodit do práce a stát je živil z daní pracujících lidí. V čele těch, co tento stav zavinili byla paní Šabatová, pan Kocáb a jiní, co si z toho udělali byznys. No a pokud těm nepracujícím nepřizpůsobivým ty peníze sebereme, tak se brání. Za první republiky tito nepřizpůsobiví nesměli do měst, do vesnic, mohli pouze kočovat aby nikoho neobtěžovali. Ten "špatný" komunista je donutil do práce aspoň chodit. Ten dobrosrdečný kapitalista je živí z našich daní. Tak jim prosím ty peníze neberte.
Reagovat
Datum: 30.12.2015 17:15
Titulek: Bez titulku
Autor: taktak
103
Stát se chová k lidem nelidsky.Na úřade sedí loutky bez vlastního rozmyslu,chladní necitliví úředníci,kteří za stolem rozhodují o osudech lidí.Je to ostuda.Kutost a necitlivost je v řadách úředníků často vidět.Hold lidi si dělají pořádky sami.Stát se o své vlastní občany nepostará...lépe se postarat sám o sebe a od státu nic nečekat.Bohužel staří a nemocní to nemají tady jednoduché..obzvlášť když tam za stolem za hromadou lejstra sedí upnutej blbec.
Reagovat
Datum: 3.1.2016 09:01
Titulek: Stát jsme my
Autor: Grifit
90
Stát se nemá co starat o občany. Stát jsme vymysleli pro společnou ochranu území a organizaci společných zájmů. Stát ale není zaopatřovací ústav.
Reagovat
Datum: 3.1.2016 09:39
Titulek: Re: Stát jsme my
Autor: LH
137
122
"Stát ale není zaopatřovací ústav" no to se mi nějak nezdá, pro některý to totiž neplatí, pro ty opálenější....
Reagovat
Datum: 3.1.2016 09:08
Titulek: A ještě dodatek
Autor: Grifit
105
Úředníci nerozhodují o osudech lidí. K úředníkovi se dostane až ten, kdo si svůj život posral. A nikdo nemůže čekat, že se stane šťastným zásahem úředním.
Reagovat
Datum: 30.12.2015 20:30
Titulek: Někdy si o to koledují
Autor: Petr
206
Vůbec se nedivím, že už někomu došla trpělivost s úřednicemi a došlo až na napadení. Z vlastní zkušenosti vím, že některé úřednice se ke svým klientům chovají jako ke kusu hadru a ne jako k člověku. Dávky posílají jak se jim za chce, na klienty jsou vulgární, apod. Vůbec bych se needivil, kdyby takových případů nadále přibývalo.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.