ZPRAVODAJSTVÍ

Zloději chtěli vyluxovat účet starosty obce

1. listopadu 2016, 08:00, Jaroslav Kropáč
Lesnice - Hned několik případů vloupaček a krádeží se v poslední době odehrálo v Lesnici. Zloději dokonce odcizili peněženku starosty obce a pomocí takto získané platební karty se následně pokusili vybrat z jeho účtu peníze.

 „Naštěstí se jim to nepovedlo, protože jsem měl u sebe mobilní telefon a podle něj jsem poznal, že se někdo o přístup na účet pokouší,“ uvedl lesnický starosta Jiří Chlebníček. Kartu z peněženky, kterou mu zloději sebrali přímo z auta, se mu díky tomu podařilo brzy zablokovat. Během třech posledních týdnů se zločinci vloupali do dalšího auta v Lesnici a na pokoji nenechali ani šatny místního sportovního klubu.

Propracovaný systém


Krádežím karet se v regionu věnují organizované skupiny zlodějů. Nejprve „obyčejní chmatáci“ ukradnou kartu, za kterou dostanou na černém trhu kolem pětistovky. Kreditky pak rychle putují ke specialistům, kteří dokážou PIN kód karty dešifrovat a z účtu vybrat libovolnou sumu peněz. V případě krádeže karty je proto mimořádně důležité ji u banky okamžitě zablokovat.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2016 16:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
102
ještě tak v tom autě nechat i ten telefon, a seš namydlenej, starosto....
Reagovat