ZPRAVODAJSTVÍ

Zloději chtěli vyluxovat účet starosty obce

1. listopadu 2016, 08:00, Jaroslav Kropáč
Lesnice - Hned několik případů vloupaček a krádeží se v poslední době odehrálo v Lesnici. Zloději dokonce odcizili peněženku starosty obce a pomocí takto získané platební karty se následně pokusili vybrat z jeho účtu peníze.

 „Naštěstí se jim to nepovedlo, protože jsem měl u sebe mobilní telefon a podle něj jsem poznal, že se někdo o přístup na účet pokouší,“ uvedl lesnický starosta Jiří Chlebníček. Kartu z peněženky, kterou mu zloději sebrali přímo z auta, se mu díky tomu podařilo brzy zablokovat. Během třech posledních týdnů se zločinci vloupali do dalšího auta v Lesnici a na pokoji nenechali ani šatny místního sportovního klubu.

Propracovaný systém


Krádežím karet se v regionu věnují organizované skupiny zlodějů. Nejprve „obyčejní chmatáci“ ukradnou kartu, za kterou dostanou na černém trhu kolem pětistovky. Kreditky pak rychle putují ke specialistům, kteří dokážou PIN kód karty dešifrovat a z účtu vybrat libovolnou sumu peněz. V případě krádeže karty je proto mimořádně důležité ji u banky okamžitě zablokovat.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2016 16:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
110
107
ještě tak v tom autě nechat i ten telefon, a seš namydlenej, starosto....
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).