ZPRAVODAJSTVÍ

Zloději chtěli vyluxovat účet starosty obce

1. listopadu 2016, 08:00, Jaroslav Kropáč
Lesnice - Hned několik případů vloupaček a krádeží se v poslední době odehrálo v Lesnici. Zloději dokonce odcizili peněženku starosty obce a pomocí takto získané platební karty se následně pokusili vybrat z jeho účtu peníze.

 „Naštěstí se jim to nepovedlo, protože jsem měl u sebe mobilní telefon a podle něj jsem poznal, že se někdo o přístup na účet pokouší,“ uvedl lesnický starosta Jiří Chlebníček. Kartu z peněženky, kterou mu zloději sebrali přímo z auta, se mu díky tomu podařilo brzy zablokovat. Během třech posledních týdnů se zločinci vloupali do dalšího auta v Lesnici a na pokoji nenechali ani šatny místního sportovního klubu.

Propracovaný systém


Krádežím karet se v regionu věnují organizované skupiny zlodějů. Nejprve „obyčejní chmatáci“ ukradnou kartu, za kterou dostanou na černém trhu kolem pětistovky. Kreditky pak rychle putují ke specialistům, kteří dokážou PIN kód karty dešifrovat a z účtu vybrat libovolnou sumu peněz. V případě krádeže karty je proto mimořádně důležité ji u banky okamžitě zablokovat.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2016 16:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
114
114
ještě tak v tom autě nechat i ten telefon, a seš namydlenej, starosto....
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).