ZPRAVODAJSTVÍ

Zloději chtěli vyluxovat účet starosty obce

1. listopadu 2016, 08:00, Jaroslav Kropáč
Lesnice - Hned několik případů vloupaček a krádeží se v poslední době odehrálo v Lesnici. Zloději dokonce odcizili peněženku starosty obce a pomocí takto získané platební karty se následně pokusili vybrat z jeho účtu peníze.

 „Naštěstí se jim to nepovedlo, protože jsem měl u sebe mobilní telefon a podle něj jsem poznal, že se někdo o přístup na účet pokouší,“ uvedl lesnický starosta Jiří Chlebníček. Kartu z peněženky, kterou mu zloději sebrali přímo z auta, se mu díky tomu podařilo brzy zablokovat. Během třech posledních týdnů se zločinci vloupali do dalšího auta v Lesnici a na pokoji nenechali ani šatny místního sportovního klubu.

Propracovaný systém


Krádežím karet se v regionu věnují organizované skupiny zlodějů. Nejprve „obyčejní chmatáci“ ukradnou kartu, za kterou dostanou na černém trhu kolem pětistovky. Kreditky pak rychle putují ke specialistům, kteří dokážou PIN kód karty dešifrovat a z účtu vybrat libovolnou sumu peněz. V případě krádeže karty je proto mimořádně důležité ji u banky okamžitě zablokovat.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2016 16:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
78
ještě tak v tom autě nechat i ten telefon, a seš namydlenej, starosto....
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).