KULTURA

Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maratón v kině Oko

27. února 2019, 08:00, Roman Tyčka
Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maratón v kině Oko Šumperk – Zkáza Dejvického divadla míří do kin. V exkluzivní předpremiéře odehrají vybraná kina všechny díly seriálu České televize v jednom jediném večeru. Mezi vyvolené filmové stánky se vešlo také šumperské Oko, které šestidílnou televizní sérii „odvysílá“ ve čtvrtek 27. února od 19 hodin.

Očekávaný televizní seriál v režii Miroslava Krobota představí celé Dejvické divadlo. Všichni herci a další zaměstnanci v něm budou hrát sami sebe, vzkazují tvůrci seriálu.
„Vedení slavného a kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz, a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Existence populární divadelní scény však neodvratně míří ke zkáze,“ představuje úvodní dějovou zápletku ředitel kina Oko Kamil Navrátil.


Foto: Kinosumperk.cz

Herci Dejvického divadla představují v novém seriálu sami sebe. 

„V každém díle se krize divadla prohlubuje.“

„Spousta replik vznikla až přímo na place improvizací. U stolu při psaní scénáře by se ani vymyslet nedaly,“ prozrazuje umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička a kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková jej doplňuje: „V každém díle se řeší aktuální krizová situace ohrožující samu existenci souboru a s přibývajícím počtem dílů se problémy divadla prohlubují.“
Vstupenky na unikátní seriálový maratón na filmovém plátně jsou již v prodeji v pokladně kina Oko. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.