KULTURA

Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maratón v kině Oko

27. února 2019, 08:00, Roman Tyčka
Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maratón v kině Oko Šumperk – Zkáza Dejvického divadla míří do kin. V exkluzivní předpremiéře odehrají vybraná kina všechny díly seriálu České televize v jednom jediném večeru. Mezi vyvolené filmové stánky se vešlo také šumperské Oko, které šestidílnou televizní sérii „odvysílá“ ve čtvrtek 27. února od 19 hodin.

Očekávaný televizní seriál v režii Miroslava Krobota představí celé Dejvické divadlo. Všichni herci a další zaměstnanci v něm budou hrát sami sebe, vzkazují tvůrci seriálu.
„Vedení slavného a kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz, a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Existence populární divadelní scény však neodvratně míří ke zkáze,“ představuje úvodní dějovou zápletku ředitel kina Oko Kamil Navrátil.


Foto: Kinosumperk.cz

Herci Dejvického divadla představují v novém seriálu sami sebe. 

„V každém díle se krize divadla prohlubuje.“

„Spousta replik vznikla až přímo na place improvizací. U stolu při psaní scénáře by se ani vymyslet nedaly,“ prozrazuje umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička a kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková jej doplňuje: „V každém díle se řeší aktuální krizová situace ohrožující samu existenci souboru a s přibývajícím počtem dílů se problémy divadla prohlubují.“
Vstupenky na unikátní seriálový maratón na filmovém plátně jsou již v prodeji v pokladně kina Oko. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.