ZPRAVODAJSTVÍ

Žhářský útok na vydavatele novin policie odložila

2. května 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Ani po roce vyšetřování se kriminalistům nepodařilo zjistit totožnost pachatele, který před rokem zapálil dvě auta Martina Vaňourka z Mohelnice. Někdejší zastupitel byl zároveň vydavatelem opozičního městského listu. Věc skončila v šuplíku.

 „Případ byl odložen. Nepodařilo se zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního řízení,“ uvedla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková. Martin Vaňourek nechtěl výsledek práce policie nijak blíže komentovat. „Myslím si o tom svoje, ale rozhodně to nemůžu říkat takto veřejně,“ uvedl bývalý vydavatel opozičního zpravodaje, který si nebral přílišné servítky ani s těmi nejvlivnějšími lidmi v Mohelnici.
Odložení případu z výše uvedených důvodů ještě nemusí znamenat definitivní konec vyšetřování. Policie ho může obnovit, jakmile by například získala nové důkazy nebo svědectví lidí, kteří dosud mlčeli.

Škoda za 100 tisíc


Dvě Vaňourkova auta se někdo pokusil zapálit v polovině loňského března. Hořící vozy se naštěstí podařilo včas uhasit, i tak ale žhář způsobil škodu za 100 tisíc korun. Ve městě se hned poté začalo spekulovat o tom, že útok souvisel právě s vydavatelskou činností Vaňourka, který už přestal svoji tiskovinu vydávat a s obnovením tisku nepočítá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.5.2017 16:51
Titulek: Mohelnicko
Autor: Pavlína
45
Je škoda, že pan Vaňourek přestal vydávat měsíčník Mohelnicko. Bylo to právě po této smutné a odsouzeníhodné události. Nyní není v Mohelnici žádná tiskovina, která by prezentovala oponentní názor.
Reagovat
Datum: 2.5.2017 17:25
Titulek: Re: Mohelnickoooo:/
Autor: Nanosekunda ®
24
...jako bych jí slyšel :)

Hele teta, příště se podepiš jako chlap, a naflákej do toho nějaký chxby a pfeklepy, takhle je strašně průhledný! Kdo tě totiž zná, tak ten tě pozná:) (i podle třech řádků)
Reagovat
Datum: 2.5.2017 17:54
Titulek: Re: Mohelnicko
Autor: Petr
23
Kdo fandí starostovi tak je spokojený a může si přečíst v mohelnickém zpravodaji různé zmanipulované informace.
Reagovat
Datum: 4.5.2017 16:01
Titulek: Pravda
Autor: Vanda
66
Snad se nekdy dozvime kdo to udelal. Nebude to ale tak tezka hadanka. Komu Mohelnicko nejvice vadilo? O kom se nejvice psalo? Kdo byl tercem kritiky? Kdo ma neomezene financni zdroje na objednani tohoto zrudneho cinu? Kdo se v minulosti obdobnymi praktikami chlubil?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).