ZPRAVODAJSTVÍ

Žhářský útok na vydavatele novin policie odložila

2. května 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Ani po roce vyšetřování se kriminalistům nepodařilo zjistit totožnost pachatele, který před rokem zapálil dvě auta Martina Vaňourka z Mohelnice. Někdejší zastupitel byl zároveň vydavatelem opozičního městského listu. Věc skončila v šuplíku.

 „Případ byl odložen. Nepodařilo se zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního řízení,“ uvedla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková. Martin Vaňourek nechtěl výsledek práce policie nijak blíže komentovat. „Myslím si o tom svoje, ale rozhodně to nemůžu říkat takto veřejně,“ uvedl bývalý vydavatel opozičního zpravodaje, který si nebral přílišné servítky ani s těmi nejvlivnějšími lidmi v Mohelnici.
Odložení případu z výše uvedených důvodů ještě nemusí znamenat definitivní konec vyšetřování. Policie ho může obnovit, jakmile by například získala nové důkazy nebo svědectví lidí, kteří dosud mlčeli.

Škoda za 100 tisíc


Dvě Vaňourkova auta se někdo pokusil zapálit v polovině loňského března. Hořící vozy se naštěstí podařilo včas uhasit, i tak ale žhář způsobil škodu za 100 tisíc korun. Ve městě se hned poté začalo spekulovat o tom, že útok souvisel právě s vydavatelskou činností Vaňourka, který už přestal svoji tiskovinu vydávat a s obnovením tisku nepočítá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.5.2017 16:51
Titulek: Mohelnicko
Autor: Pavlína
58
Je škoda, že pan Vaňourek přestal vydávat měsíčník Mohelnicko. Bylo to právě po této smutné a odsouzeníhodné události. Nyní není v Mohelnici žádná tiskovina, která by prezentovala oponentní názor.
Reagovat
Datum: 2.5.2017 17:25
Titulek: Re: Mohelnickoooo:/
Autor: Nanosekunda ®
37
...jako bych jí slyšel :)

Hele teta, příště se podepiš jako chlap, a naflákej do toho nějaký chxby a pfeklepy, takhle je strašně průhledný! Kdo tě totiž zná, tak ten tě pozná:) (i podle třech řádků)
Reagovat
Datum: 2.5.2017 17:54
Titulek: Re: Mohelnicko
Autor: Petr
31
Kdo fandí starostovi tak je spokojený a může si přečíst v mohelnickém zpravodaji různé zmanipulované informace.
Reagovat
Datum: 4.5.2017 16:01
Titulek: Pravda
Autor: Vanda
82
Snad se nekdy dozvime kdo to udelal. Nebude to ale tak tezka hadanka. Komu Mohelnicko nejvice vadilo? O kom se nejvice psalo? Kdo byl tercem kritiky? Kdo ma neomezene financni zdroje na objednani tohoto zrudneho cinu? Kdo se v minulosti obdobnymi praktikami chlubil?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.