ZPRAVODAJSTVÍ

Žhářský útok na vydavatele novin policie odložila

2. května 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Ani po roce vyšetřování se kriminalistům nepodařilo zjistit totožnost pachatele, který před rokem zapálil dvě auta Martina Vaňourka z Mohelnice. Někdejší zastupitel byl zároveň vydavatelem opozičního městského listu. Věc skončila v šuplíku.

 „Případ byl odložen. Nepodařilo se zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního řízení,“ uvedla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková. Martin Vaňourek nechtěl výsledek práce policie nijak blíže komentovat. „Myslím si o tom svoje, ale rozhodně to nemůžu říkat takto veřejně,“ uvedl bývalý vydavatel opozičního zpravodaje, který si nebral přílišné servítky ani s těmi nejvlivnějšími lidmi v Mohelnici.
Odložení případu z výše uvedených důvodů ještě nemusí znamenat definitivní konec vyšetřování. Policie ho může obnovit, jakmile by například získala nové důkazy nebo svědectví lidí, kteří dosud mlčeli.

Škoda za 100 tisíc


Dvě Vaňourkova auta se někdo pokusil zapálit v polovině loňského března. Hořící vozy se naštěstí podařilo včas uhasit, i tak ale žhář způsobil škodu za 100 tisíc korun. Ve městě se hned poté začalo spekulovat o tom, že útok souvisel právě s vydavatelskou činností Vaňourka, který už přestal svoji tiskovinu vydávat a s obnovením tisku nepočítá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.5.2017 16:51
Titulek: Mohelnicko
Autor: Pavlína
37
Je škoda, že pan Vaňourek přestal vydávat měsíčník Mohelnicko. Bylo to právě po této smutné a odsouzeníhodné události. Nyní není v Mohelnici žádná tiskovina, která by prezentovala oponentní názor.
Reagovat
Datum: 2.5.2017 17:25
Titulek: Re: Mohelnickoooo:/
Autor: Nanosekunda ®
...jako bych jí slyšel :)

Hele teta, příště se podepiš jako chlap, a naflákej do toho nějaký chxby a pfeklepy, takhle je strašně průhledný! Kdo tě totiž zná, tak ten tě pozná:) (i podle třech řádků)
Reagovat
Datum: 2.5.2017 17:54
Titulek: Re: Mohelnicko
Autor: Petr
15
Kdo fandí starostovi tak je spokojený a může si přečíst v mohelnickém zpravodaji různé zmanipulované informace.
Reagovat
Datum: 4.5.2017 16:01
Titulek: Pravda
Autor: Vanda
36
Snad se nekdy dozvime kdo to udelal. Nebude to ale tak tezka hadanka. Komu Mohelnicko nejvice vadilo? O kom se nejvice psalo? Kdo byl tercem kritiky? Kdo ma neomezene financni zdroje na objednani tohoto zrudneho cinu? Kdo se v minulosti obdobnymi praktikami chlubil?
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).