ZPRÁVY

Železniční most v plamenech

20. června 2012, 10:04, BH
Zábřeh - Dnes ráno hořelo ve výduti železničního mostu v Zábřehu. Hasiči zlikvidovali plameny během dvou hodin. Událost nezasáhla dopravu na trati.

„Ve středu 20. května byl v 6.15 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár ve výduti železničního mostu v Zábřehu na ulici U Sázavy. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Zábřehu a hasiči SŽDC (Správy železniční dopravní cesty) Česká Třebová. Oznamovatel při hlášení nevěděl, zda se ve výduti nenachází osoby,“ popsala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Po příjezdu a provedeném průzkumu hasiči zjistili, že se uvnitř mostní konstrukce žádné osoby nenachází. Plameny vycházely zespodu mostní konstrukce a zachvátily odpad. Hořely zde plastové lahve, staré hadry a jiné odpadky. Na uhašení použili hasiči jeden proud vody a pomocí přetlakové ventilace prostor odvětrali. Po zlikvidování ohně provedli hasiči další průzkum a v 8:01 hodin hlásili z místa likvidaci. Železniční doprava na trati nebyla zastavena.

Na místo se dostavil i elektrikář a statik, aby rozhodli o poškození mostu. Profesionální hasiči ze Zábřehu předali místo události kolegům z SŽDC, kteří mají hlídat mostní konstrukci do úplného vychladnutí, vyklidit konstrukci, zajistit místo proti vstupu osob a další případná opatření po kontrole elektrikářem a statikem. Výše škody se prošetřuje. Jasné je, že oheň zapálila dosud neznámá osoba.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).