ZPRÁVY

Železniční most v plamenech

20. června 2012, 10:04, BH
Zábřeh - Dnes ráno hořelo ve výduti železničního mostu v Zábřehu. Hasiči zlikvidovali plameny během dvou hodin. Událost nezasáhla dopravu na trati.

„Ve středu 20. května byl v 6.15 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár ve výduti železničního mostu v Zábřehu na ulici U Sázavy. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Zábřehu a hasiči SŽDC (Správy železniční dopravní cesty) Česká Třebová. Oznamovatel při hlášení nevěděl, zda se ve výduti nenachází osoby,“ popsala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Po příjezdu a provedeném průzkumu hasiči zjistili, že se uvnitř mostní konstrukce žádné osoby nenachází. Plameny vycházely zespodu mostní konstrukce a zachvátily odpad. Hořely zde plastové lahve, staré hadry a jiné odpadky. Na uhašení použili hasiči jeden proud vody a pomocí přetlakové ventilace prostor odvětrali. Po zlikvidování ohně provedli hasiči další průzkum a v 8:01 hodin hlásili z místa likvidaci. Železniční doprava na trati nebyla zastavena.

Na místo se dostavil i elektrikář a statik, aby rozhodli o poškození mostu. Profesionální hasiči ze Zábřehu předali místo události kolegům z SŽDC, kteří mají hlídat mostní konstrukci do úplného vychladnutí, vyklidit konstrukci, zajistit místo proti vstupu osob a další případná opatření po kontrole elektrikářem a statikem. Výše škody se prošetřuje. Jasné je, že oheň zapálila dosud neznámá osoba.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.