ZPRÁVY

Železniční most v plamenech

20. června 2012, 10:04, BH
Zábřeh - Dnes ráno hořelo ve výduti železničního mostu v Zábřehu. Hasiči zlikvidovali plameny během dvou hodin. Událost nezasáhla dopravu na trati.

„Ve středu 20. května byl v 6.15 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár ve výduti železničního mostu v Zábřehu na ulici U Sázavy. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Zábřehu a hasiči SŽDC (Správy železniční dopravní cesty) Česká Třebová. Oznamovatel při hlášení nevěděl, zda se ve výduti nenachází osoby,“ popsala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Po příjezdu a provedeném průzkumu hasiči zjistili, že se uvnitř mostní konstrukce žádné osoby nenachází. Plameny vycházely zespodu mostní konstrukce a zachvátily odpad. Hořely zde plastové lahve, staré hadry a jiné odpadky. Na uhašení použili hasiči jeden proud vody a pomocí přetlakové ventilace prostor odvětrali. Po zlikvidování ohně provedli hasiči další průzkum a v 8:01 hodin hlásili z místa likvidaci. Železniční doprava na trati nebyla zastavena.

Na místo se dostavil i elektrikář a statik, aby rozhodli o poškození mostu. Profesionální hasiči ze Zábřehu předali místo události kolegům z SŽDC, kteří mají hlídat mostní konstrukci do úplného vychladnutí, vyklidit konstrukci, zajistit místo proti vstupu osob a další případná opatření po kontrole elektrikářem a statikem. Výše škody se prošetřuje. Jasné je, že oheň zapálila dosud neznámá osoba.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.