SPORT

Zámek Plumlov

4. března 2009, 14:20, Vladimíra Dobešová
Zámek Plumlov Zámek se nachází nedaleko Prostějova v rekreační oblasti Plumlovská přehrada nad kempem Žralok. Pořádá se zde řada kulturních akcí, jako jsou prohlídky zámku, výstavy, koncerty, festivaly, divadlo či ukázky historického šermu. Pro příznivce adrenalinu je výbornou příležitostí sjezd na dvojitém laně dlouhý 280 metrů z místa pod baštou až do kempu Žralok. Maximální převýšení činí 20 metrů. Areál zámku přináší i sportovní vyžití v podobě fitcentra.
Plumlov

Byli jste už na Plumlově?

Celkem hlasů: 895


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.3.2009 11:18
Titulek: Plumlovský ZÁMEK
Autor: Kopečný
28
Zámek PLUMLOV je velice zajímavá stavba i jeho poloha.Jen je škoda,že se nikdo nezajímá taky o PLUMLOVSKOU přehradu. Já osobně jsem v této lokalitě vyrůstal.Jako dítě jsem se chodil na přehradu koupat,tehdy nebyla voda tak špatná jako dnes.Vždy byla přehrada v obležení turistů,v dnešní dobu v létě zeje prázdnotou.Kdyby se dala přehrada vyčistit zase by ji lidé mohli začít navštěvovat.Je důležité aby se v přehradě mohli lidé koupat.Vždyt´ pro tento účel rekreace bylo kolem přehrady vybudováno několik kempú,chat a rekreačních zařízení a letní kino nad přehradou.Je u přehrady vybudované koupaliště s půjčovnou lodiček a pláž pod Plumlovem.V letních měsících o prázdninách je zde opravdu krásně,ale jelikož vodu v přehradě okupují sinice,tak je zde pusto.Plumovský zámek a Plumovská přehrada patří k sobě.Procházkou z malé vesničky Mostkovice po hrázy přehrady směrem k věži vypouštějící vodu z přehrady tzv.Hloučele se nám při pohledu po vodní hladině směrem k Plumlovu objevý Plumlovský zámek.Je to opravdu velmí pěkný pohled.Když se podíváme na druhou stranu tak vidíme velice pěkný výhled na vesničku Mostkovice,město Prostějov a za dobré viditelnosti Svatý kopeček u Olomouce.Když na přehradě byli dobré podmiky ke kopání tak ji navštěvovalo i mnoho Šumperáků a pří té přiležitosti navštěvovali zminovaný Plumlovský zámek.Já jsem taky Šumperák a rád bych se dočkal možnosti tuto lokalitu navštívit,například jako dovolenou s koupáním v přehradě.
Reagovat
Datum: 5.3.2009 17:38
Titulek: .
Autor: ficcino
25
pokud vím, situace na přehradě se už dávno řeší, jen je potřeba si uvědomit, že sinic se nelze zbavit za jednu sezónu
Reagovat