ZPRÁVY

Zákaz prodeje nejčastěji porušují energetici

3. dubna 2013, 09:15, téma Z POLICEJNÍ LINKY, ar
Šumperk – Zhruba tucet případů porušení tržního řádu zaznamenala letos policie v Šumperku. Městské nařízení, které zakazuje podomní prodej, přitom radnice schválila teprve na konci minulého roku. Nejčastěji ho ignorují obchodníci, kteří lidem nabízejí přechod k jiným dodavatelům energií.
„Zatím poslední případ porušení tržního řádu jsme řešili na konci minulého měsíce. Pětice obchodních zástupců nabízela v domech v Jesenické ulici zdravotní pojištění. Všem jsme na místě uložili blokovou pokutu,“ uvedl ředitel Městské policie Šumperk Zdeněk Dočekal. Většina ostatních prohřešků skončila na stole přestupkové komise. Prodejci totiž obvykle odmítnou pokutu zaplatit a věc přebírá správní orgán. Ten může provinilcům uložit až desetitisícové sankce.

Podobně přísně jako radnice v Šumperku se rozhodl postupovat také obecní úřad v Loučné nad Desnou. Tamní zastupitelé schválili zákaz podomního prodeje teprve před několika dny. „Učinili jsme tak na žádost našich občanů, kteří si stěžovali na tento typ obtěžování,“ řekl starosta Loučné Pavel Martínek.

Zákaz podomního prodeje si kromě obyvatel dotyčných obcí chválí hlavně policie. Muži zákona už dlouhodobě upozorňují na to, že se za obchodní zástupce často vydávají podvodníci, kteří během krátké návštěvy dokážou své hostitele připravit o celoživotní úspory.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.4.2013 18:47
Titulek: Podvodníci
Autor: remu
158
Hlavně bacha na plynaře RWE (SME), ti teď chodili po domech, v Šumperku, a nabízeli 12 % slevu, přičemž 2 % letos a 10 % až někdy příští rok.
RWE přitom snížila cenu plynu 10 % od tuším května tohoto roku!!!
Podle toho co se děje tuším, že RWE bude i příští rok mírně zlevňovat!!!
Jsou to darebáci, žeňte je z bytových domů a nestyďte se na ně zavolat měšťáky.
Pokud u Vás zazvonili a Vy jste podepsali, máte možná ještě čas to zrušit, poraďte se u znalejších sousedů, kamarádů a pokud to jde, zrušte si fixaci!
Pěkný den
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).