KULTURA

Zábřežský AkustikFest představí hudební hvězdy i nadějné kapely

2. dubna 2019, 21:00, bav
Zábřežský AkustikFest představí hudební hvězdy i nadějné kapely Zábřeh – Multižánrový hudební festival AkustikFest určený pro milovníky poctivé a neoposlouchané muziky letos obsadí jeviště zábřežského kulturního domu v sobotu 6. dubna. Také letos představí nejen talentované hudebníky z regionu, ale i mimořádně zajímavé osobnosti české hudební scény.

Hvězda Jazz in Hall a zábřežský König

Hvězdy bude mít letošní AkustikFest hned dvě – osobitou zpěvačku a pianistku Sáru Vondráškovou, která v Zábřehu úspěšně vystupovala již v roce 2013 na festivalu Jazz in Hall, a domácího herce a zpěváka Miloslava Königa.

„König je absolventem zábřežského gymnázia a kdysi byl zpěvákem místní kapely Velmi krátké vlny. Herecky a pěvecky vynikal zejména v hlavních rolích muzikálů Divadla Ta Fantastika,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.


Miloslav König


Domácí i jesenický písničkář

Na festivalu vystoupí také rockoví Total Harmony z Olomouce, jesenický písničkář Zapomělsem a domácí Richard Baksevanidis s doprovodnou kapelou. Ten také na akcí pokřtí své zbrusu nové CD.

„AkustikFest je akcí, která má neobvyklý formát. Hlavně proto, že se koná v překvapivě zajímavém jevištním prostoru s neopakovatelnou atmosférou, a také tím, že návštěvníci zde jsou v bezprostředním kontaktu s účinkujícími,“ vyzvedl unikátnost festivalu David.
Vstupné na akci činí v předprodeji 220 Kč, v den koncertu si návštěvníci za vstup připlatí padesátikorunu. Pořadatelé upozorňují, že kapacita prostoru je výrazně omezená.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.