ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežské menu: krokodýl, žába, sarančata a červi

15. května 2018, 10:00, bav
Zábřeh – V pořadí třetí zábřežský festival jídla pod širým nebem proběhne v sobotu 19. května. Ulice Farní a prostory kolem zámku ho budou hostit od 10 do 18 hodin. Tentokrát pořadatelé lákají na speciality mezinárodní kuchyně, krokodýlí maso či regionální dobroty. 

 „Jsme rádi, že naše pozvání opět přijal jeden z nejzkušenějších kuchařů, který vaří z hmyzu a propagátor tohoto druhu stravování Milan Václavík,“ zve k návštěvě akce Vratislav Jarmar z pořadatelského spolku Na talíři. Vedle sarančat, červů a žabích stehýnek se podle něj nabídka ponese v duchu chutí a vůní z nejrůznějších koutů světa, a to jak z klasické kuchyně, tak i té exotické.  
 
Letos poprvé tak například lidé budou moci ochutnat národní pokrmy z afrického Pobřeží slonoviny. Kromě toho také oblíbené speciality vietnamské, italské, španělské, thajské, mexické, severské či japonské kuchyně, a to vše v kontrastu tradičních jídel našich babiček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.