ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežské menu: krokodýl, žába, sarančata a červi

15. května 2018, 10:00, bav
Zábřeh – V pořadí třetí zábřežský festival jídla pod širým nebem proběhne v sobotu 19. května. Ulice Farní a prostory kolem zámku ho budou hostit od 10 do 18 hodin. Tentokrát pořadatelé lákají na speciality mezinárodní kuchyně, krokodýlí maso či regionální dobroty. 

 „Jsme rádi, že naše pozvání opět přijal jeden z nejzkušenějších kuchařů, který vaří z hmyzu a propagátor tohoto druhu stravování Milan Václavík,“ zve k návštěvě akce Vratislav Jarmar z pořadatelského spolku Na talíři. Vedle sarančat, červů a žabích stehýnek se podle něj nabídka ponese v duchu chutí a vůní z nejrůznějších koutů světa, a to jak z klasické kuchyně, tak i té exotické.  
 
Letos poprvé tak například lidé budou moci ochutnat národní pokrmy z afrického Pobřeží slonoviny. Kromě toho také oblíbené speciality vietnamské, italské, španělské, thajské, mexické, severské či japonské kuchyně, a to vše v kontrastu tradičních jídel našich babiček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).