ZPRÁVY

Zábřežská radnice chce rozdělit peníze z hazardu

20. února 2013, 19:42, mošo
Zábřeh – Použít peníze, získané z výherních hracích automatů a z loterií na podporu kultury, sportu a sociální oblasti ve městě se rozhodla zábřežská radnice. Chce toto opatření navrhnout zábřežskému zastupitelstvu, které o něm bude rozhodovat. Jedná se o dva milióny dvě stě tisíc korun, z nichž by podle dokumentu mohlo být například vybudováno dětské hřiště.
V souvislosti se změnou loterijního zákona, který od začátku loňského roku upravil rozdělování výnosů hazardních společností mezi stát a obce, získalo město vloni oproti roku 2008 asi o dva milióny korun více. „Při návrhu přerozdělení těchto finančních prostředků jsme dané oblasti podpořili s ohledem na jejich význam jako prevence před nezdravým životním stylem dětí a mládeže, kam mají prostředky z hazardu primárně směrovat. Návrh zohledňuje, jak se jednotlivých organizací dotkla změna zákona. Proto získal nejvyšší částku zábřežský fotbal. Ze sportu by měla být přímo podpořena organizace Sokol, současně se konečně podařilo najít prostředky na kompletní rekonstrukci dvou dětských hřišť,“ řekl starosta Zábřeha František John.

Milión korun by měl podle doporučení rady města putovat na vybudování hřiště a sportoviště na Výsluní. Dalších sto tisíc pak na vybavení hřiště v Hněvkově. Návrh uvádí bez bližšího vysvětlení přiklepnutí částky sto tisíc korun na navýšení stávající grantové politiky v sociální oblasti. Dvojnásobek je určený kulturní oblasti: sto tisíc pro Zábřežskou kulturní, padesát tisíc pro Spolek Metoděj a dalších padesát tisíc korun má jít na navýšení grantů v oblasti kultury. Do sportu by pak mělo putovat nesrovnatelně více peněz, celkem osm set tisíc korun. Půl milionu pro fotbalisty SK Sulko Zábřeh, dvě stě tisíc pro TJ Sokol Zábřeh a sto tisíc na navýšení grantů v oblasti sportu.

Návrh projednala kulturní, sociální a sportovní komise rady města a s finančním výborem. Zastupitelstvu města bude předložen ke schválení 20. března 2013.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.2.2013 05:49
Titulek: myslím že by bylo rozumnější ten hazard zarazit
Autor: janča
47
jsou za ním zničené existence i rodiny
Reagovat
Datum: 27.2.2013 07:44
Titulek: Re: myslím že by bylo rozumnější ten hazard zarazit
Autor: aNONYM
20
Hazard zarazit nejde, pokud zakážete herny, vzniknou černé herny bez pravidel a bez odvodu peněz státu, což by bylo ještě horší.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).