ZPRÁVY

Zábřežská radnice chce rozdělit peníze z hazardu

20. února 2013, 19:42, mošo
Zábřeh – Použít peníze, získané z výherních hracích automatů a z loterií na podporu kultury, sportu a sociální oblasti ve městě se rozhodla zábřežská radnice. Chce toto opatření navrhnout zábřežskému zastupitelstvu, které o něm bude rozhodovat. Jedná se o dva milióny dvě stě tisíc korun, z nichž by podle dokumentu mohlo být například vybudováno dětské hřiště.
V souvislosti se změnou loterijního zákona, který od začátku loňského roku upravil rozdělování výnosů hazardních společností mezi stát a obce, získalo město vloni oproti roku 2008 asi o dva milióny korun více. „Při návrhu přerozdělení těchto finančních prostředků jsme dané oblasti podpořili s ohledem na jejich význam jako prevence před nezdravým životním stylem dětí a mládeže, kam mají prostředky z hazardu primárně směrovat. Návrh zohledňuje, jak se jednotlivých organizací dotkla změna zákona. Proto získal nejvyšší částku zábřežský fotbal. Ze sportu by měla být přímo podpořena organizace Sokol, současně se konečně podařilo najít prostředky na kompletní rekonstrukci dvou dětských hřišť,“ řekl starosta Zábřeha František John.

Milión korun by měl podle doporučení rady města putovat na vybudování hřiště a sportoviště na Výsluní. Dalších sto tisíc pak na vybavení hřiště v Hněvkově. Návrh uvádí bez bližšího vysvětlení přiklepnutí částky sto tisíc korun na navýšení stávající grantové politiky v sociální oblasti. Dvojnásobek je určený kulturní oblasti: sto tisíc pro Zábřežskou kulturní, padesát tisíc pro Spolek Metoděj a dalších padesát tisíc korun má jít na navýšení grantů v oblasti kultury. Do sportu by pak mělo putovat nesrovnatelně více peněz, celkem osm set tisíc korun. Půl milionu pro fotbalisty SK Sulko Zábřeh, dvě stě tisíc pro TJ Sokol Zábřeh a sto tisíc na navýšení grantů v oblasti sportu.

Návrh projednala kulturní, sociální a sportovní komise rady města a s finančním výborem. Zastupitelstvu města bude předložen ke schválení 20. března 2013.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.2.2013 05:49
Titulek: myslím že by bylo rozumnější ten hazard zarazit
Autor: janča
47
jsou za ním zničené existence i rodiny
Reagovat
Datum: 27.2.2013 07:44
Titulek: Re: myslím že by bylo rozumnější ten hazard zarazit
Autor: aNONYM
20
Hazard zarazit nejde, pokud zakážete herny, vzniknou černé herny bez pravidel a bez odvodu peněz státu, což by bylo ještě horší.
Reagovat