ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežané se znovu vydají na pochod do noci 

20. března 2018, 16:00, bav
Zábřeh - Jarní pochod, známý pod názvem Memoriál Arnošta Valenty, startuje už tento pátek v Zábřeze. Milovníkům pohybu nabídne neopakovatelnou atmosféru noční přírody, připomínající útěk svébohovského rodáka, studenta gymnázia a pilota Arnošta Valenty z nacistického zajateckého tábora. I když pro Valentu nakonec útěk skončil tragicky, jeho odkaz žije dál a nejen gymnazisté si jeho odvahu připomínají nočním pochodem už 24 let. 

 „Na účastníky opět čekají trasy v délce 15, 35 a 50 kilometrů,“ zvou na akci organizátoři ze sdružení GYZA a zábřežského gymnázia, pod jejichž patronací se pochod každoročně koná. Posledních pár let trasa vychází od zábřežského lihovaru a turisty nevede do Valentova rodného Svébohova, ale razítko dostanou už ve Václavově, kam organizátoři přesunuli také jednu z kontrol s občerstvením. Zpět do Zábřeha pak pochodníky zavede trasa přes Růžové údolí.  
První jarní nebo také první noční pochod startuje od zábřežského gymnázia 23. března mezi 16. do 18. hodinou. V cíli na účastníky čekají pamětní listy a odměna v podobě tradičního guláše.
Organizátoři apelují na bezpečnost a zájemcům připomínají povinnost vybavit se reflexními prvky. Po cestě i na trasách bude jejich použití kontrolovat policie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.