ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežané se znovu vydají na pochod do noci 

20. března 2018, 16:00, bav
Zábřeh - Jarní pochod, známý pod názvem Memoriál Arnošta Valenty, startuje už tento pátek v Zábřeze. Milovníkům pohybu nabídne neopakovatelnou atmosféru noční přírody, připomínající útěk svébohovského rodáka, studenta gymnázia a pilota Arnošta Valenty z nacistického zajateckého tábora. I když pro Valentu nakonec útěk skončil tragicky, jeho odkaz žije dál a nejen gymnazisté si jeho odvahu připomínají nočním pochodem už 24 let. 

 „Na účastníky opět čekají trasy v délce 15, 35 a 50 kilometrů,“ zvou na akci organizátoři ze sdružení GYZA a zábřežského gymnázia, pod jejichž patronací se pochod každoročně koná. Posledních pár let trasa vychází od zábřežského lihovaru a turisty nevede do Valentova rodného Svébohova, ale razítko dostanou už ve Václavově, kam organizátoři přesunuli také jednu z kontrol s občerstvením. Zpět do Zábřeha pak pochodníky zavede trasa přes Růžové údolí.  
První jarní nebo také první noční pochod startuje od zábřežského gymnázia 23. března mezi 16. do 18. hodinou. V cíli na účastníky čekají pamětní listy a odměna v podobě tradičního guláše.
Organizátoři apelují na bezpečnost a zájemcům připomínají povinnost vybavit se reflexními prvky. Po cestě i na trasách bude jejich použití kontrolovat policie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).