ZPRÁVY

Zábřežané oslnili porotu gulášem říznutým džemem!

14. července 2015, 15:00, bav
Zábřeh, Litomyšl - Nejlepší chuť guláš získá, když se do něj přidá šípkový džem. Porotu i veřejnost o tom v rámci litomyšlských Gastronomických slavností M. D. Rettigové přesvědčil tým Bezchlebovy rodinné konzervárny ze Zábřeha. Na recesistickou soutěž, při níž se nad ohněm v kotli vaří guláš, se přihlásili poprvé a vyhráli. Mohl za to džem vlastní výroby, kterým v závěru guláš dochutili.

 „Neočekávali jsme žádné vavříny, spíše jsme chtěli propagovat náš stánek, se kterým jsme zde byli opakovaně, a také stmelit kolektiv,” zhodnotil účinkování v soutěži Olin Bezchleba, majitel manufaktury specializující se na původní české lahůdky. „Dali jsme si záležet se základem, aby byla dobrá barva. Sladká tečka přišla až na závěr,“ prozradil tajemství úspěchu pokrmu, který dostal název Retro guláš Hogo Fogo. Do soutěže se přihlásilo celkem deset týmů. Hodnotil se nejen samotný guláš, ale i originalita kostýmů nebo zručnost při přípravě surovin. Tým Via Delicia zvolil oblečení ve stylu první republiky a vsadil na ingredienci z vlastní kuchyně. „Imitace prvorepublikových kostýmů porotu oslovila a zaujala je také čistota na pracovišti,“ shrnul Bezchleba důvody, proč guláš v anonymní ochutnávce bezkonkurenčně zvítězil. „Zvolili jsme standardní recepturu, kterou jsme v závěru vylepšili vlastním šípkovým džemem. Chuť se zakulatila a zaplnila a u našeho stánku se udělala obrovská fronta lidí. Co nás mrzelo, že se nedostalo na všechny,“ dodává vítěz.
Zatímco při recesistické soutěži bodovala rodinná konzervárna s masitým pokrmem, aktuální novinky těší spíše milovníky sladkého. Hitem sezóny je například džem ze smrkových výhonků, zelené ořechy ve vanilkovém sirupu nebo hovězí maso na drceném pepři.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.7.2015 18:38
Titulek: OCHUCOVADLO
Autor: Gaston
71
Švestková povidla z Lidlu s obsahem 5%švestek a křenová pasta s obsahem 1% křenu. Prostě bombozní !! BIOEXTRA.
Reagovat
Datum: 14.7.2015 18:58
Titulek: Nevěřím.
Autor: cinique
67
Křenovou pastu z Lidlu mám náhodou doma a křenu je v ní 50%. A konkrétně u povidel je dáno zákonem kolik procent musí obsahovat švestek, takže nevěřím tomu, že by si kterýkoliv prodejce dovolil prodávat něco co by tuto normu nesplňovalo. Dokaž svá tvrzení.
Reagovat
Datum: 17.7.2015 04:27
Titulek: Re: Nevěřím.
Autor: Jílková
72
Kterým zákonem?
Reagovat
Datum: 17.7.2015 15:54
Titulek: Re: Nevěřím.
Autor: cinique
49
Vyhláškou č. 157/2003 Sb.
viz např.
http://tinyurl.com/pfx79bu
Reagovat
Datum: 14.7.2015 19:02
Titulek: Re: OCHUCOVADLO
Autor: E.K.
87
Ne,byl použitý šípkový džem vyrobený bez jakýchkoliv konzervantů v této Bezchlebově konzervárně Via Delicia,stejně jako spousta dalších výrobků. Ten guláš jste nevařil(a),já ano,tak prosím NEURÁŽEJTE! Děkuji.
Reagovat
Datum: 14.7.2015 22:19
Titulek: guláš a jam?
Autor: tvoja matka
65
120
hovada!
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).