ZPRÁVY

Zábřežané oslnili porotu gulášem říznutým džemem!

14. července 2015, 15:00, bav
Zábřeh, Litomyšl - Nejlepší chuť guláš získá, když se do něj přidá šípkový džem. Porotu i veřejnost o tom v rámci litomyšlských Gastronomických slavností M. D. Rettigové přesvědčil tým Bezchlebovy rodinné konzervárny ze Zábřeha. Na recesistickou soutěž, při níž se nad ohněm v kotli vaří guláš, se přihlásili poprvé a vyhráli. Mohl za to džem vlastní výroby, kterým v závěru guláš dochutili.

 „Neočekávali jsme žádné vavříny, spíše jsme chtěli propagovat náš stánek, se kterým jsme zde byli opakovaně, a také stmelit kolektiv,” zhodnotil účinkování v soutěži Olin Bezchleba, majitel manufaktury specializující se na původní české lahůdky. „Dali jsme si záležet se základem, aby byla dobrá barva. Sladká tečka přišla až na závěr,“ prozradil tajemství úspěchu pokrmu, který dostal název Retro guláš Hogo Fogo. Do soutěže se přihlásilo celkem deset týmů. Hodnotil se nejen samotný guláš, ale i originalita kostýmů nebo zručnost při přípravě surovin. Tým Via Delicia zvolil oblečení ve stylu první republiky a vsadil na ingredienci z vlastní kuchyně. „Imitace prvorepublikových kostýmů porotu oslovila a zaujala je také čistota na pracovišti,“ shrnul Bezchleba důvody, proč guláš v anonymní ochutnávce bezkonkurenčně zvítězil. „Zvolili jsme standardní recepturu, kterou jsme v závěru vylepšili vlastním šípkovým džemem. Chuť se zakulatila a zaplnila a u našeho stánku se udělala obrovská fronta lidí. Co nás mrzelo, že se nedostalo na všechny,“ dodává vítěz.
Zatímco při recesistické soutěži bodovala rodinná konzervárna s masitým pokrmem, aktuální novinky těší spíše milovníky sladkého. Hitem sezóny je například džem ze smrkových výhonků, zelené ořechy ve vanilkovém sirupu nebo hovězí maso na drceném pepři.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.7.2015 18:38
Titulek: OCHUCOVADLO
Autor: Gaston
96
101
Švestková povidla z Lidlu s obsahem 5%švestek a křenová pasta s obsahem 1% křenu. Prostě bombozní !! BIOEXTRA.
Reagovat
Datum: 14.7.2015 18:58
Titulek: Nevěřím.
Autor: cinique
98
Křenovou pastu z Lidlu mám náhodou doma a křenu je v ní 50%. A konkrétně u povidel je dáno zákonem kolik procent musí obsahovat švestek, takže nevěřím tomu, že by si kterýkoliv prodejce dovolil prodávat něco co by tuto normu nesplňovalo. Dokaž svá tvrzení.
Reagovat
Datum: 17.7.2015 04:27
Titulek: Re: Nevěřím.
Autor: Jílková
101
Kterým zákonem?
Reagovat
Datum: 17.7.2015 15:54
Titulek: Re: Nevěřím.
Autor: cinique
75
126
Vyhláškou č. 157/2003 Sb.
viz např.
http://tinyurl.com/pfx79bu
Reagovat
Datum: 14.7.2015 19:02
Titulek: Re: OCHUCOVADLO
Autor: E.K.
117
Ne,byl použitý šípkový džem vyrobený bez jakýchkoliv konzervantů v této Bezchlebově konzervárně Via Delicia,stejně jako spousta dalších výrobků. Ten guláš jste nevařil(a),já ano,tak prosím NEURÁŽEJTE! Děkuji.
Reagovat
Datum: 14.7.2015 22:19
Titulek: guláš a jam?
Autor: tvoja matka
94
191
hovada!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).