KULTURA

Zábřeh se poprvé zapojí do akce Česko zpívá koledy

10. prosince 2014, 00:00, zk, on
Zábřeh se poprvé zapojí do akce Česko zpívá koledy Zábřeh - Ve středu 10. prosince pořádá Zábřežská kulturní jedenáctý ročník dobročinného koncertu dětských pěveckých sborů. Pásma vánočních koled zazpívají děti ze zábřežských mateřských škol Pohádka, Strejcova a Zahradní a také sbory ze základních škol Boženy Němcové, Severovýchod a Školská.

 Koncert dětských zpěváčků pod tradičním názvem Adventní zpívání začíná v 16 hodin v sále kulturního domu. Výtěžkem z dobrovolného vstupného organizátoři podpoří činnost Nadace pro transplantace kostní dřeně, jejímž cílem je napomáhat aktivitám směřujícím ke zlepšení osudu nemocných s nejtěžšími chorobami krve a zhoubnými nádory.
Letošní Adventní zpívání bude ve vestibulu kulturního domu ozvláštněno prodejní výstavou ozdob na vánoční stromeček, perníčků a šperků, které vyrobili děti i dospělí v domě dětí a mládeže Krasohled. Výtěžek z tohoto prodeje bude věnován dětem trpícím cystickou fibrózou.
Odpoledne završí od 17.30 hodin společné zpívání nejznámějších koled před kulturním domem určené pro širokou veřejnost. To se uskuteční v rámci celostátní akce Česko zpívá koledy, do které se Zábřeh zapojí poprvé.


Foto: zk

Zábřežské děti budou zpívat, aby pomohly nemocným.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.