ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh ožije jarmarkem. Slavit bude také Šumperk

30. dubna 2019, 14:00, jak
Zábřeh, Šumperk – Několik novinek si letos pro návštěvníky připravili pořadatelé májového jarmarku v Zábřeze. Nabitý program slibují také májové slavnosti v Šumperku, které proběhnou společně s autosalonem.

 „Program akce je zaměřen na všechny věkové kategorie. Děti mohou navštívit třeba lunapark, skautskou osadu a svoji práci i vybavení předvede městská policie. Program na pódiu vedle kulturního domu potrvá od rána až do večerních hodin,“ uvedla mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

Zábřežský jarmark bude probíhat v prostoru náměstí Osvobození, řidiči tam musí 1. května počítat s dopravními uzavírkami.

V Šumperku se první májový den ponese v duchu nablýskaných aut, mažoretek, kolotočů, autodromu a skvělé hudby i vybraných jídel. Májové slavnosti zde proběhnou na Hlavní třídě od deváté do sedmnácté hodiny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.