KULTURA

Zabiják se stane obětí sebevraha

4. dubna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Zabiják se stane obětí sebevraha Zábřeh - Komedii Chlap na zabití, nabitou slovním a situačním humorem výrazně francouzského stylu, nabídne zábřežský kulturní dům ve středu 4. dubna.

 Autorem slavné divadelní hry je slavný dramatik a scenárista Francis Veber, k jehož nejznámějším počinům patří snímky Muž z Acapulca nebo Velký blondýn s černou botou.
Veselohra Chlap na zabití vypráví o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha. Když se totiž v jednom hotelu setká nekompromisní nájemný vrah s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat jako snadná práce. Opak je však pravdou, když mu precizně připravenou akci začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje…
„Inscenace má úžasnou energii, která nabere dech hned v úvodu a pomine až se závěrečnou děkovačkou. Těšit se můžeme zejména na parádní výkon Filipa Blažka, který je hlavním tahounem celého představení,“ uvedl za pořadatele Vratislav Jarmar.
Filipu Blažkovi v roli nájemného vraha skvěle sekundují Miroslav Vladyka, Michal Slaný nebo Alžbeta Stanková - slovenská herečka známá například ze seriálu Vyprávěj. V obvyklých prodejních místech Zábřežské kulturní jsou k mání poslední vstupenky.


Foto: archiv

V situační komedii Chlap na zabití se zábřežským divákům představí řada známých hereckých tváří.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.