ZPRÁVY

Za odešlé členy VHZ zatím není náhrada, do funkce se nikomu nechce

5. května 2015, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Po Pavlu Žerníčkovi a Františku Winterovi, kteří na konci minulého měsíce rezignovali na funkci členů představenstva Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk, zatím zůstávají prázdné židle. Náhrada za ně není, do rizikového projektu VHZ, jenž zajišťuje stavbu kanalizace za více než jednu miliardu korun, se totiž nikomu nechce.

 „Věc je poměrně čerstvá, takže za mě zatím nikdo vybrán nebyl. Fakt je, že vzhledem k současným událostem kolem VHZ se na tuto funkci ani nikdo nehrne,“ řekl Týnu Pavel Žerníček. Ten na členství v představenstvu VHZ rezignoval především kvůli časové vytíženosti. Nejistota panuje také v Hanušovicích, které v projektu zastupoval právě odstoupivší Winter. „Informaci o jeho odstoupení jsme se dozvěděli na radě města. Teď musíme informovat zastupitelstvo a poradit se o dalším postupu. Situace není jednoduchá,“ uvedla starostka Hanušovic Ivana Vokurková.

Času není nazbyt


Stavba kanalizace v pěti městech okresu musí být podle podmínek Evropské unie, která projekt z větší části financuje, hotova do konce letošního roku. Jde o šibeniční termín, situaci navíc zkomplikovalo i odstoupení ředitelky VHZ Ivy Hlavaté, za kterou rovněž dosud nebyla vybrána náhrada.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.5.2015 16:00
Titulek: kdo asi....
Autor: standa blabol
89
117
viděl bych to asi tak:
ředitel: Suchomel
Představenstvo: 4+1 Suchomel
Manyžer projektu: Suchomel
Dozorčí rada.....
Sakra chlape, měl by ses naklonovat:D
no hádejte kdo:DD
Reagovat
Datum: 5.5.2015 19:22
Titulek: to je dobrý :)))
Autor: chuck norris
78
v Hanušovicích vládne nejistota
v Šumperku diktatura
v Mohelnici anarchie
v Zábřeze a Lošticích inkvizice
Reagovat
Datum: 5.5.2015 21:42
Titulek: Re: to je dobrý :)))
Autor: Texas Ranger
76
Chucku, myslím, že jsi to vystihl velmi přesně. Palec nahoru :-)Výsledek této situace bude pro občany našeho regionu tristní. Pánbůh s námi a zlé pryč :-)
Reagovat
Datum: 6.5.2015 09:57
Titulek: Re: to je dobrý :)))
Autor: Lojzík Jirásků
96
Šumperk je na tom z tohoto srovnání nejlíp, alespoň pro mě. Osvícená diktatura lepší než bordel.
Reagovat
Datum: 6.5.2015 10:44
Titulek: Re: to je dobrý :)))
Autor: Sigmund Freud
79
A kdo je tady osvícený? Spíš ošálený svojí září, kterou si na hlavu nasadil sám.
Reagovat
Datum: 7.5.2015 11:12
Titulek: Plíživá likvidace
Autor: Šárka M.
98
Někteří lidé říkají, že se jedná o řízenou likvidaci VHZ v současné podobě. Je pravděpodobné, že VHZ nestihne termíny na dokončení projektu HP2 a přijde o dotaci, což jí zlomí vaz. Někdo tvrdí, že se mohlo začít kopat dříve, jenže se nezačalo. K tomu prý posloužil dřívější ředitel VHZ Dosták, který to pozdržel.
Cíl je prý jeden: převzetí VHZ - někdo si ji rád koupí. V takovém případě by města přišla o majetek ve VHZ nebo se na desítky let zadluží. Pravděpodobný důsledek: Cena vody poletí vzhůru - vše zaplatí občané.
Scénář, režie a herecké obsazení: současná vládní koalice. Vždyť není náhodou, jaké politické značky za jménem mají pánové, co se kolem toho motají.
Sledujte, kdo bude "vybrán" na pozici ředitele VHZ. ANO, máte pravdu. Mel Suchý se musí podělit s dalšími stranami.
Reagovat
Datum: 7.5.2015 13:01
Titulek: Pane redaktore trochu nadhledu by Vám neškodilo
Autor: Valda
82
Tam kde šlápne politická garnitura ze Zábřeha a Mohelnice, tam 100 let tráva neroste. A Šumperk, aby tahal kaštany z ohně.
Reagovat
Datum: 7.5.2015 17:59
Titulek: kaštany z ohně?
Autor: chuck norris
93
sem myslel že tahal ty... no přece.... (Ing.) Králíky z klobouku
Reagovat
Datum: 9.5.2015 12:53
Titulek: kouzelník
Autor: chuck norris
92
Pokustón, se jmenoval
Reagovat
Datum: 12.5.2015 14:16
Titulek: Uvidíme
Autor: ASIBLbečka
79
Tato hurá akce je buď dobře plánovaná k řízenému krachu, nebo vůbec neplánovaná a chaotická a odsouzena opět ke krachu pro někoho moc výhodnému. Šibeniční termín EU mohl přijat jen pitomec. Totéž, jako kdybych si včera zasouložila a dnes bych měla porodit zdravé dítě.Jen pro chtění blbců z EU. Dopadnet města pěkně na tlamu.
Reagovat
Datum: 12.5.2015 15:14
Titulek: kde není žalobce není soudce
Autor: Alda
66
Zase stejná písnička v té naší zaprděné zemičce. A tak jako vždy se vyklubou zástupy profesionálních kodborníků, na věc znalých povolaných pánů učených. Kdybyste radši makali a platili daně a hlídali si, co za ně. České přizdisráčství je nic ve srovnání s výkony našich furiantů šumperské kotliny. Je s podivem, že tu díru dosud nikdo neoplotil, aby tam nikdo nespadl. Na plot by se dali použít legrační billboardy VHZ "omlouváme se za PŘIPADNÉ komplikace"!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).