ZPRÁVY

Za odešlé členy VHZ zatím není náhrada, do funkce se nikomu nechce

5. května 2015, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Po Pavlu Žerníčkovi a Františku Winterovi, kteří na konci minulého měsíce rezignovali na funkci členů představenstva Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk, zatím zůstávají prázdné židle. Náhrada za ně není, do rizikového projektu VHZ, jenž zajišťuje stavbu kanalizace za více než jednu miliardu korun, se totiž nikomu nechce.

 „Věc je poměrně čerstvá, takže za mě zatím nikdo vybrán nebyl. Fakt je, že vzhledem k současným událostem kolem VHZ se na tuto funkci ani nikdo nehrne,“ řekl Týnu Pavel Žerníček. Ten na členství v představenstvu VHZ rezignoval především kvůli časové vytíženosti. Nejistota panuje také v Hanušovicích, které v projektu zastupoval právě odstoupivší Winter. „Informaci o jeho odstoupení jsme se dozvěděli na radě města. Teď musíme informovat zastupitelstvo a poradit se o dalším postupu. Situace není jednoduchá,“ uvedla starostka Hanušovic Ivana Vokurková.

Času není nazbyt


Stavba kanalizace v pěti městech okresu musí být podle podmínek Evropské unie, která projekt z větší části financuje, hotova do konce letošního roku. Jde o šibeniční termín, situaci navíc zkomplikovalo i odstoupení ředitelky VHZ Ivy Hlavaté, za kterou rovněž dosud nebyla vybrána náhrada.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.5.2015 16:00
Titulek: kdo asi....
Autor: standa blabol
84
101
viděl bych to asi tak:
ředitel: Suchomel
Představenstvo: 4+1 Suchomel
Manyžer projektu: Suchomel
Dozorčí rada.....
Sakra chlape, měl by ses naklonovat:D
no hádejte kdo:DD
Reagovat
Datum: 5.5.2015 19:22
Titulek: to je dobrý :)))
Autor: chuck norris
72
v Hanušovicích vládne nejistota
v Šumperku diktatura
v Mohelnici anarchie
v Zábřeze a Lošticích inkvizice
Reagovat
Datum: 5.5.2015 21:42
Titulek: Re: to je dobrý :)))
Autor: Texas Ranger
75
Chucku, myslím, že jsi to vystihl velmi přesně. Palec nahoru :-)Výsledek této situace bude pro občany našeho regionu tristní. Pánbůh s námi a zlé pryč :-)
Reagovat
Datum: 6.5.2015 09:57
Titulek: Re: to je dobrý :)))
Autor: Lojzík Jirásků
89
Šumperk je na tom z tohoto srovnání nejlíp, alespoň pro mě. Osvícená diktatura lepší než bordel.
Reagovat
Datum: 6.5.2015 10:44
Titulek: Re: to je dobrý :)))
Autor: Sigmund Freud
74
A kdo je tady osvícený? Spíš ošálený svojí září, kterou si na hlavu nasadil sám.
Reagovat
Datum: 7.5.2015 11:12
Titulek: Plíživá likvidace
Autor: Šárka M.
91
Někteří lidé říkají, že se jedná o řízenou likvidaci VHZ v současné podobě. Je pravděpodobné, že VHZ nestihne termíny na dokončení projektu HP2 a přijde o dotaci, což jí zlomí vaz. Někdo tvrdí, že se mohlo začít kopat dříve, jenže se nezačalo. K tomu prý posloužil dřívější ředitel VHZ Dosták, který to pozdržel.
Cíl je prý jeden: převzetí VHZ - někdo si ji rád koupí. V takovém případě by města přišla o majetek ve VHZ nebo se na desítky let zadluží. Pravděpodobný důsledek: Cena vody poletí vzhůru - vše zaplatí občané.
Scénář, režie a herecké obsazení: současná vládní koalice. Vždyť není náhodou, jaké politické značky za jménem mají pánové, co se kolem toho motají.
Sledujte, kdo bude "vybrán" na pozici ředitele VHZ. ANO, máte pravdu. Mel Suchý se musí podělit s dalšími stranami.
Reagovat
Datum: 7.5.2015 13:01
Titulek: Pane redaktore trochu nadhledu by Vám neškodilo
Autor: Valda
76
Tam kde šlápne politická garnitura ze Zábřeha a Mohelnice, tam 100 let tráva neroste. A Šumperk, aby tahal kaštany z ohně.
Reagovat
Datum: 7.5.2015 17:59
Titulek: kaštany z ohně?
Autor: chuck norris
84
sem myslel že tahal ty... no přece.... (Ing.) Králíky z klobouku
Reagovat
Datum: 9.5.2015 12:53
Titulek: kouzelník
Autor: chuck norris
85
Pokustón, se jmenoval
Reagovat
Datum: 12.5.2015 14:16
Titulek: Uvidíme
Autor: ASIBLbečka
73
Tato hurá akce je buď dobře plánovaná k řízenému krachu, nebo vůbec neplánovaná a chaotická a odsouzena opět ke krachu pro někoho moc výhodnému. Šibeniční termín EU mohl přijat jen pitomec. Totéž, jako kdybych si včera zasouložila a dnes bych měla porodit zdravé dítě.Jen pro chtění blbců z EU. Dopadnet města pěkně na tlamu.
Reagovat
Datum: 12.5.2015 15:14
Titulek: kde není žalobce není soudce
Autor: Alda
58
Zase stejná písnička v té naší zaprděné zemičce. A tak jako vždy se vyklubou zástupy profesionálních kodborníků, na věc znalých povolaných pánů učených. Kdybyste radši makali a platili daně a hlídali si, co za ně. České přizdisráčství je nic ve srovnání s výkony našich furiantů šumperské kotliny. Je s podivem, že tu díru dosud nikdo neoplotil, aby tam nikdo nespadl. Na plot by se dali použít legrační billboardy VHZ "omlouváme se za PŘIPADNÉ komplikace"!
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.