ZPRÁVY

Za Šumperkem vyrostla nová alej červených jeřabin

24. dubna 2013, 00:00, ar
Za Šumperkem vyrostla nová alej červených jeřabin Nový Malín – Celkem šedesát stromků červených jeřabin krášlí od minulé soboty silnici mezi Novým Malínem a Šumperkem. Do půdy je vsadily desítky nadšenců, spojených na popud sdružení Malínské aleje. Organizace si klade za cíl obnovu zašlé zeleně v okolí obce i okresního města.
„Na sázení stromů přišlo celkem pětadvacet lidí. Rodiče i prarodiče chtěli ukázat dětem, jak se zasadí strom a co je k tomu potřeba,“ uvedla Zuzana Čajková z občanského sdružení Malínské aleje. Červené jeřabiny nahradily několik starších ovocných stromů, které u cesty trouchnivěly. Dorostou jen do několikametrové výšky a nebudou proto překážet elektrickému vedení. Ještě dříve, než nadšenci novou alej opustili, posbírali v okolí cesty poházené odpadky. „Na podzim chceme na druhé straně silnice podél cyklostezky vysázet další zeleň. Nepůjde však o stromy, protože v místě vedou sítě telekomunikací a plynáren. Rozhodli jsme se proto raději pro keře,“ představuje další záměr malínského sdružení Čajková.

Už minulý rok lidé doplnili novými stromy poškozenou jabloňovou alej směrem na Třemešek. Dřeviny v okolí rušných silnic v poslední době rychle chřadnou. Stát na jejich obnovu nemá peníze, proto uvažuje o jejich postupném vykácení.


Foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).