ZPRÁVY

Za Šumperkem vyrostla nová alej červených jeřabin

24. dubna 2013, 00:00, ar
Za Šumperkem vyrostla nová alej červených jeřabin Nový Malín – Celkem šedesát stromků červených jeřabin krášlí od minulé soboty silnici mezi Novým Malínem a Šumperkem. Do půdy je vsadily desítky nadšenců, spojených na popud sdružení Malínské aleje. Organizace si klade za cíl obnovu zašlé zeleně v okolí obce i okresního města.
„Na sázení stromů přišlo celkem pětadvacet lidí. Rodiče i prarodiče chtěli ukázat dětem, jak se zasadí strom a co je k tomu potřeba,“ uvedla Zuzana Čajková z občanského sdružení Malínské aleje. Červené jeřabiny nahradily několik starších ovocných stromů, které u cesty trouchnivěly. Dorostou jen do několikametrové výšky a nebudou proto překážet elektrickému vedení. Ještě dříve, než nadšenci novou alej opustili, posbírali v okolí cesty poházené odpadky. „Na podzim chceme na druhé straně silnice podél cyklostezky vysázet další zeleň. Nepůjde však o stromy, protože v místě vedou sítě telekomunikací a plynáren. Rozhodli jsme se proto raději pro keře,“ představuje další záměr malínského sdružení Čajková.

Už minulý rok lidé doplnili novými stromy poškozenou jabloňovou alej směrem na Třemešek. Dřeviny v okolí rušných silnic v poslední době rychle chřadnou. Stát na jejich obnovu nemá peníze, proto uvažuje o jejich postupném vykácení.


Foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.