ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 9. týden

3. března 2019, 20:00, BH
Z policejní linky - 9. týden
  • Řídil i přes vyslovený zákaz
  • Několik řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu
  • Havárie podnapilých řidičů
  • Jel na kartu jiného řidiče

Řídil i přes vyslovený zákaz
Stavenice – Řidič je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V sobotu 2. března odpoledne zastavili policisté v obci Stavenice vozidlo značky Daewoo. Při kontrole 27letého řidiče zjistili, že má soudem uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do listopadu 2020. Policisté u něj provedli jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Orientační test na omamné a psychotropní látky prokázal přítomnost amfetaminu. Řidič se k požití návykové látky přiznal.

Několik řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu

Rapotín – V sobotu 2. března přistihli policisté územního odboru Šumperk hned několik řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Prvním je 61letý řidič vozidla Škoda, kterého policisté kontrolovali krátce po druhé hodině v noci v katastru obce Rapotín. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili kolem 1,80 promile alkoholu v dechu. Zadrželi mu řidičský průkaz a zakázali další jízdu.
Vikýřovice – Dalším je 65letý řidič osobního vozidla Daewoo, kterého kontrolovali policisté kolem půl šesté večer na silnici ve Vikýřovicích. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili kolem 1,70 promile alkoholu v dechu. Policistům navíc při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Policisté mu další jízdu zakázali.
Šumperk – Krátce před dvacátou hodinou kontrolovali policisté v Šumperku osobní motorové vozidlo Nissan. U 48letého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 1,90 promile alkoholu v dechu. Byl mu zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.
Mohelnice – Posledním je 41letý řidič osobního vozidla Chrysler, kterého kontrolovala policejní hlídka na komunikaci mezi obcemi Mohelnice a Libivá kolem půl jedenácté v noci. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili lehce přes 1,40 promile alkoholu v dechu. I jemu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Všichni řidiči jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Havárie podnapilých řidičů
Mohelnice – Během uplynulého týdne došlo k několika dopravním nehodám, ve kterých účinkoval alkohol. K první havárii osobního vozidla vyjeli policisté v pátek 22. února krátce před půl devátou ráno do Mohelnice, část Horní Krčmy. S vozem Opel Corsa tam 73letý řidič sjel mimo vozovku poté, co cestou z Loštic na Mohelnici nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace a svým schopnostem. V levotočivé zatáčce nezvládl řízení a začal prudce brzdit. Vyjel vpravo mimo silnici na travnatou plochu a jeho jízda skončila až nárazem do travnatého břehu příkopu. Při havárii se řidič lehce zranil a byl přepraven k ošetření do nemocnice. Na místě se podrobil orientační dechové zkoušce, která ukázala, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách mu byly opakovaně naměřeny hodnoty okolo 1,5 promile alkoholu v dechu.


Studená Loučka – Ze spáchání téhož trestného činu je podezřelý také 29letý řidič z Olomoucka, který v neděli 24. února ve čtvrt na dvě v noci havaroval s vozem Škoda Octavia na silnici I/35, v úseku stoupání z Mohelnice na Studenou Loučku. Podle prvotních informací také v tomto případě stála za havárií vozidla nepřiměřená rychlost jízdy a ovlivnění řidiče alkoholem. V mírné levotočivé zatáčce dostal řidič s vozem smyk, ve kterém přejel do protisměru, vyjel mimo silnici a opakovaně narazil do silničního příkopu. Při havárii utrpěl lehké zranění, se kterým byl přepraven do nemocnice. Mladík se podrobil dechové zkoušce, při které mu policisté naměřili 2 promile alkoholu v dechu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.


Jel na kartu jiného řidiče
Zábřežsko – Ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací je podezřelý 32letý řidič ze Zábřežska. V pátek 22. února večer měl řidič vložit do tachografu nákladního vozidla značky Volvo kartu cizího řidiče a na tu vykonat jízdu z Litomyšle do Mohelnice, kde byl zastaven a kontrolován hlídkou dopravní policie. Za uvedené protiprávní jednání hrozí řidiči v případě prokázání viny a odsouzení podle trestního zákoníku až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.