ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 7. týden

19. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
  • Nákladní souprava havarovala
  • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
  • Neznámý sprejer
  • Za volantem neměli co pohledávat
  • Řídil i přes zákaz
  • Ukradl batoh a piva
  • Pod vlivem alkoholu způsobil nehodu

Nákladní souprava havarovala
Sobotín – V katastru obce Sobotín došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 16. února krátce po sedmé hodině ranní jel 37letý řidič s nákladní soupravou po lesní cestě směrem na Vernířovice. Ve stoupání na zledovatělé komunikaci bez posypu začal s vozidlem couvat a došlo k sesunutí nákladní soupravy do lesa. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na částku přibližně 200 tisíc korun.


Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Šumperk – Policejní hlídka zastavila ve středu 15. února kolem půlnoci na ulici Žerotínova v Šumperku 22letého řidiče vozidla Ford Focus. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,84 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Neznámý sprejer
Šumperk – Škodu za 4 tisíce korun způsobil dosud neznámý pachatel, který v Šumperku na ulici Vřesová posprejoval budovu, kovová vrata, rozvodnu vysokého napětí a skříň hlavního uzávěru plynu. Černou a fialovou barvou vytvořil čtyři nápisy „ PMS“. Největší nápis měl rozměry 1,5 x 1,5 metru.

Za volantem neměli co pohledávat
Mohelnice – Policisté zastavili 13. února ráno 21letého řidiče vozidla Opel Corsa. Mladík za volant usedl i přes zjevné požití alkoholu a také přes zákaz řízení, který mu uložil soud do listopadu 2018. Při dechové zkoušce policisté naměřili 1,8 promile alkoholu v dechu.
Líšnice - Na dalšího mladíka, který za volantem neměl co pohledávat, narazili policisté v odpoledních hodinách v obci Líšnice. 22letý mladík usedl za volant vozu značky Mitsubishi i přes soudní zákaz řízení. Soud mladíkovi zakázal řídit v době od října 2016 do srpna 2018. I u tohoto řidiče policisté provedli zkoušku jak na alkohol, tak na návykové látky. Obě zkoušky vyšly negativně.
Oba jsou nyní podezřelí ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a mladší z nich i ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řídil i přes zákaz
Petrov nad Desnou – Policejní hlídka zastavila a kontrolovala ve čtvrtek 9. února v obci Petrov nad Desnou 22letého řidiče. Při lustraci policisté zjistili, že mladík má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu 2 let. Po negativní dechové zkoušce na alkohol se řidič odmítl podrobit zkoušce na omamné a psychotropních látky v těle. Rovněž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření. Mladík byl na místě zadržen a přesunut do policejní cely.

Ukradl batoh a piva
Velké Losiny – Neznámý pachatel vnikl dne 11. února do neuzamčeného skladu restaurace ve Velkých Losinách. Zde odcizil batoh, ve kterém byla uložena peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí a kreditními kartami, vše v hodnotě 5 270 korun. Během návštěvy zloděje také zmizely tři bedny piva z chodby. Krádeží piva vznikla škoda za 1 680 korun.

Pod vlivem alkoholu způsobil nehodu
Mohelnice – 41letý muž z Pardubicka jel s vozidlem značky Mercedes v sobotu 11. února ráno ve směru od Mohelnice na Stavenice. Při projíždění pravotočivou zatáčkou přejel s vozidlem do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem značky Ford. Při dopravní nehodě utrpěl řidič fordu a jeho spolujezdec lehké zranění. Po příjezdu na místo provedli policisté u obou řidičů dechovou zkoušku na alkohol. U řidiče mercedesu naměřil přístroj hodnotu 2,12 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve policisté muži zakázali další jízdu. Lustrací také zjistili, že usedl za volant i přes zákaz řízení motorových vozidel, který je platný od prosince 2016.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.2.2017 11:15
Titulek: pachatel
Autor: Nanosekunda ®
46
"PMS"....
to byl určitě Šperlich!
Reagovat