ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 7. týden

19. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
  • Nákladní souprava havarovala
  • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
  • Neznámý sprejer
  • Za volantem neměli co pohledávat
  • Řídil i přes zákaz
  • Ukradl batoh a piva
  • Pod vlivem alkoholu způsobil nehodu

Nákladní souprava havarovala
Sobotín – V katastru obce Sobotín došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 16. února krátce po sedmé hodině ranní jel 37letý řidič s nákladní soupravou po lesní cestě směrem na Vernířovice. Ve stoupání na zledovatělé komunikaci bez posypu začal s vozidlem couvat a došlo k sesunutí nákladní soupravy do lesa. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na částku přibližně 200 tisíc korun.


Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Šumperk – Policejní hlídka zastavila ve středu 15. února kolem půlnoci na ulici Žerotínova v Šumperku 22letého řidiče vozidla Ford Focus. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,84 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Neznámý sprejer
Šumperk – Škodu za 4 tisíce korun způsobil dosud neznámý pachatel, který v Šumperku na ulici Vřesová posprejoval budovu, kovová vrata, rozvodnu vysokého napětí a skříň hlavního uzávěru plynu. Černou a fialovou barvou vytvořil čtyři nápisy „ PMS“. Největší nápis měl rozměry 1,5 x 1,5 metru.

Za volantem neměli co pohledávat
Mohelnice – Policisté zastavili 13. února ráno 21letého řidiče vozidla Opel Corsa. Mladík za volant usedl i přes zjevné požití alkoholu a také přes zákaz řízení, který mu uložil soud do listopadu 2018. Při dechové zkoušce policisté naměřili 1,8 promile alkoholu v dechu.
Líšnice - Na dalšího mladíka, který za volantem neměl co pohledávat, narazili policisté v odpoledních hodinách v obci Líšnice. 22letý mladík usedl za volant vozu značky Mitsubishi i přes soudní zákaz řízení. Soud mladíkovi zakázal řídit v době od října 2016 do srpna 2018. I u tohoto řidiče policisté provedli zkoušku jak na alkohol, tak na návykové látky. Obě zkoušky vyšly negativně.
Oba jsou nyní podezřelí ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a mladší z nich i ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řídil i přes zákaz
Petrov nad Desnou – Policejní hlídka zastavila a kontrolovala ve čtvrtek 9. února v obci Petrov nad Desnou 22letého řidiče. Při lustraci policisté zjistili, že mladík má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu 2 let. Po negativní dechové zkoušce na alkohol se řidič odmítl podrobit zkoušce na omamné a psychotropních látky v těle. Rovněž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření. Mladík byl na místě zadržen a přesunut do policejní cely.

Ukradl batoh a piva
Velké Losiny – Neznámý pachatel vnikl dne 11. února do neuzamčeného skladu restaurace ve Velkých Losinách. Zde odcizil batoh, ve kterém byla uložena peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí a kreditními kartami, vše v hodnotě 5 270 korun. Během návštěvy zloděje také zmizely tři bedny piva z chodby. Krádeží piva vznikla škoda za 1 680 korun.

Pod vlivem alkoholu způsobil nehodu
Mohelnice – 41letý muž z Pardubicka jel s vozidlem značky Mercedes v sobotu 11. února ráno ve směru od Mohelnice na Stavenice. Při projíždění pravotočivou zatáčkou přejel s vozidlem do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem značky Ford. Při dopravní nehodě utrpěl řidič fordu a jeho spolujezdec lehké zranění. Po příjezdu na místo provedli policisté u obou řidičů dechovou zkoušku na alkohol. U řidiče mercedesu naměřil přístroj hodnotu 2,12 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve policisté muži zakázali další jízdu. Lustrací také zjistili, že usedl za volant i přes zákaz řízení motorových vozidel, který je platný od prosince 2016.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.2.2017 11:15
Titulek: pachatel
Autor: Nanosekunda ®
62
"PMS"....
to byl určitě Šperlich!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.