ZPRÁVY

Z policejní linky - 7. týden

16. února 2014, 23:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Krádež elektromotorů
 • Nadýchal 3, 01 promile
 • Pokácel čtyřiadvacet stromů
 • Odcizil komponenty z lanovky
 • Potraviny odcizili z kontejneru na odpad
 • Další kamion bez pohonných hmot
 • Z dílny ukradl kabely, mikiny a víno
 • Jela rychle
 • Odcizil kabely
 • Odcizil síťový zdroj elektrického ohradníku
 • Tvrdili, že vezou mazut
 • Odcizil svařovací agregáty za půl miliónu
 • Na zábradlí mu ujela noha
 • Přes zranění nehodu neohlásili

Krádež elektromotorů
Šumperk - Někdy během posledních tří týdnů vnikl zloděj do stolárny v Šumperku na ulici Jesenická. Z budovy následně odcizil 5 elektromotorů, které zde měl majitel uloženy. Celková škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Nadýchal 3, 01 promile
Branná - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 49letý muž z Hanušovicka, který byl dne 13. února před jednou hodinou ranní v obci Branná kontrolován jako řidič vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 3, 01 promile alkoholu v dechu. Muž byl zadržen a převezen na obvodní oddělení do Hanušovic, kde byl umístěn do policejní cely.

Pokácel čtyřiadvacet stromů
Bohdíkov - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 7. do 13. února v lese v Dolním Bohdíkově pokácel 24 listnatých stromu, které následně odcizil. Tímto jednáním tak způsobil škodu Lesům České republiky ve výši 8 tisíc korun.

Odcizil komponenty z lanovky
Raškov - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. do 12. února v Bohdíkově část Raškov v lese odcizil z lanovky na stahování dřeva 400 metrů ocelového lana a tři metry kovového řetězu. Dále odcizil z uzamčené bedny šest kovových kladek, kleště na stříhání lana, závěs za traktor, kleště na napínání lana, hup-cuk a čtyři hadrové úvazky. Celkově tak způsobil škodu kolem 43 400 korun.

Potraviny odcizili z kontejneru na odpad
Zábřeh - Z trestného činu pokusu krádeže vloupáním jsou podezřelí dva muži ve věku 27 a 25 let. Ti dne 11. února po jednadvacáté hodině na ulici Kosmonautů v Zábřehu přelezli dvoumetrový plot v zadní části marketu Billa. Následně odcizili z kontejneru na odpad dva pytle s pečivem určeným na likvidaci. Dále balení sýra, uzeniny, ovoce a zeleninu. Muži opět přelezli oplocení a před prodejnou byli zadrženi hlídkou policie. Škoda, kterou způsobili, nebyla doposud stanovena.

Další kamion bez pohonných hmot
Studená Loučka - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 10. do 11. února po odšroubování víčka nádrže na nákladním vozidle Volvo, které bylo odstavené u silnice I/35 na odpočívadle u Studené Loučky na Mohelnicku, odcizil 340 litrů motorové nafty. Při ohledání místa činu bylo nalezeno, nedaleko zaparkovaného nákladního vozidla, v lesním porostu šest kanystrů nafty ze 180 litry nafty. Celkově byla způsobena škoda kolem 11 900 korun.

Z dílny ukradl kabely, mikiny a víno
Zábřeh - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 7. do 11. února na ulici Olomoucké v Zábřehu po vytržení mříže vnikl oknem do klempířské dílny. Z objektu odcizil nářadí, elektrické prodlužovací kabely, pět firemních mikin, deset firemních triček, deset litrů bílého vína, třicet litrů slivovice, magnetickou vodováhu, motorovou pilu a další elektrické nářadí. Celkově tak způsobil škodu přes sto tisíc korun.

Jela rychle
Bratrušov - Dne 10. února po deváté hodině ve směru od Bratrušova na Šumperk došlo k dopravní nehodě osobního vozidla Ford Ka. Devatenáctiletá řidička ze Šumperka nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala s vozidlem smyk. Nastalou situaci nezvládla, vyjela mimo silnici, kde narazila do příkopu. Při nehodě se řidička lehce zranila a byla převezena k ošetření do nemocnice v Šumperku. Dechová zkouška u ženy byla negativní. Celková škoda na vozidle činí 30 tisíc korun.

Odcizil kabely
Mohelnice - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 7. do 10. února odcizil z volně přístupného prostoru pískovny v Mohelnici 670 metrů čtyřiadvaceti žilového kabelu a 150 metrů patnácti žilového kabelu. Uvedené kabely byly taženy v plechovém korytu podél dopravníkového pásu, který vede od těžební lokality k úpravně, kdy pachatel odkrýval postupně kryty koryta a tyto shazoval na zem nebo na dopravníkový pás. Tímto jednáním tak celkově způsobil škodu bezmála sto tisíc korun.

Odcizil síťový zdroj elektrického ohradníku
Kopřivná - Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 10. února vnikl do volně přístupného kravína v Kopřivné. V objektu odstranil visací zámek z kovové skříňky, ze které odcizil síťový zdroj elektrického ohradníku. Celkově způsobil škodu kolem 6100 korun.

Tvrdili, že vezou mazut
Mohelnice - V době od 8. do 9. února prováděla policejní hlídka kontrolu zaparkovaných kamionů, kdy si povšimla, že z nádrže jednoho kamionu, zaparkovaného na benzinové stanici v Mohelnici u silnice I/35 směrem na Olomouc, vede hadice k přistavenému kanystru. Během chvíle přijela k místu dodávka, kterou policisté zkontrolovali. Ve vozidle se nacházela 700 litrová nádrž, která nebyla zcela zaplněna. Muži ve věku 38 a 49 let cizí státní příslušnosti tvrdili, že jednou z Německa a vezou pro kamaráda mazut. Policisté zjistili, že je vše cítit po motorové naftě. Dalším ohledáním bylo poblíž kamionu nalezeno 14 kanystrů, ve kterých se nacházelo 168 litrů motorové nafty v hodnotě asi 6 tisíc korun. Případ je v současné době v šetření. Oba cizí státní příslušníci jsou podezřelí z trestného činu krádeže vloupáním.

Odcizil svařovací agregáty za půl miliónu
Zábřeh - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. do 9. února na ulici Československé armády v Zábřehu z objektu strojíren odcizil z výrobní haly za provozu tři svařovací agregáty. Škoda byla předběžně vyčíslena na půl miliónu korun. Za tento čin pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Na zábradlí mu ujela noha
Šumperk - Z terasy restaurace na ulici Revoluční v Šumperku spadl v neděli 18. února po půlnoci 18letý mladík. Chlapec se zřítil ze sedmimetrové výšky a dopadl na dlažbu před vstupní schodiště do budovy. Mladík utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen na oddělení ARO do nemocnice v Šumperku. Na místě bylo cizí zavinění vyloučeno a další okolnosti jsou předmětem šetření.

Přes zranění nehodu neohlásili
Štíty - V neděli 9. února kolem půl jedné ráno ve směru od obce Štíty na obec Cotkytle došlo k dopravní nehodě osobního motorového vozidla Škoda Felicia. Osmnáctiletý řidič z Ústí nad Orlicí nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem vyjel mimo silnici, kde narazil do dvou stromů. Při dopravní nehodě z vozidla vypadli tři spolucestující, jeden z předního sedadla a dva ze zadu. Všichni tři nebyli připoutání bezpečnostním pásem. Následně všichni zúčastnění vyprostili havarované vozidlo a z místa odjeli do místa svého trvalého bydliště, přesto, že byli dva spolujezdci zraněni. Nehodu neohlásili a nepřivolali ani záchrannou službu. Rodiče, 17letého chlapce ze Zábřehu odvezli v ranních hodinách do nemocnice v Šumperku, kde bylo zjištěno, že utrpěl těžké zranění s minimálním léčením dva měsíce. Další 19letý mladík ze Zábřehu utrpěl lehké poranění, kdy byl také hospitalizován v nemocnici v Šumperku. U 18letého řidiče byla v místě jeho trvalého bydliště provedena dechová zkouška a test na drogy s negativním výsledkem. Mladík policistům uvedl, že před jízdou požil tři velké panáky tvrdého alkoholu. Celou událost oznámil na policii ošetřující lékař. Nehoda je v šetření. Osmnáctiletý mladík je podezřelý z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, kdy mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.6.2014 14:34
Titulek: Kocourkov v Zabrehu
Autor: Jan Petry
157
199
To je opravdovy Absurdistan. Ostuda - pro stat, pro Policii CR.
Takze to, ze se vyhazuji tuny potravin denne je v poradku, ale to, ze nekdo bez prostredku se snazi pouzit to, co skonci ve spalovne, je zlocin?
Jeste jednou, fuuuuj.
Reagovat
Datum: 3.6.2014 15:02
Titulek: Re: Kocourkov v Zabrehu
Autor: aNONYM
169
183
Nikdo nemá co lízt do oploceného pozemku. A když nebudou tolik chlastat, zbude jim i na rohlíky.
Reagovat
Datum: 4.6.2014 01:04
Titulek: Re: Kocourkov v Zabrehu
Autor: Jakub Holan
166
155
aNONYMe, Vy jste tedy opravdu intelektuál. Chudý člověk = alkoholik?
Reagovat
Datum: 4.6.2014 08:06
Titulek: Re: Kocourkov v Zabrehu
Autor: aNONYM
196
158
Máte to špatně, správně je to: chudý člověk, který krade = alkoholik. Ne všichni chudí totiž holdují vloupání a krádežím. Už chápete?
Reagovat
Datum: 4.6.2014 21:29
Titulek: Re: Kocourkov v Zabrehu
Autor: Petr
166
171
Souhlasím s Vámi, je to všechno postavené na hlavu. Jean Valjean je hrdina, i když ukradl chléb. Tento byť literární trestný čin nikdo nesoudí jako špatný skutek, naopak. Jaký je rozdíl mezi Jeanem Valjeanem a dvojicí, která vezme pytel rohlíků, ergo určených k likvidaci? Snad se soudce zachová/zachoval jako člověk a osvobodí je.
Na druhou stranu - policie vidí dvě individua, kterak lezou s pytlem přes plot - musí asi jednat, jinak by měli problém. Zakopaný pes tedy možná bude v nenažranosti řetězců, které raději než by něco dali zadarmo a prospěli společnosti, tak to raději zlikvidují.
Reagovat
Datum: 5.6.2014 09:25
Titulek: Re: Kocourkov v Zabrehu
Autor: aNONYM
192
193
Kdyby obchodník prodával do šesti rohlíky a po šesté by byly zadarmo, strhl by se asi poprask a možná ani Vám by se to nelíbilo. Myslím, že to vidíte moc jednoduše. Je jasné, že vyhazovat prošlé jídlo není ideální, ale rozdávat ho zadarmo je taky blbost.
Reagovat