ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 6. týden

14. února 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
  • Krádež kola
  • V Šumperku došlo ke rvačce
  • Nemínil splácet auto

Krádež kola
Rapotín - Koncem minulého týdne odcizil dosud neznámý pachatel z kůlny u rodinného domu v obci Rapotín dámské jízdní kolo v hodnotě 10 tisíc korun. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že do kůlny vnikl po překonání oplocení pozemku a poškození zámku. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody.

V Šumperku došlo ke rvačce
Šumperk - Ve čtvrtek 28. ledna kolem půl páté odpoledne došlo na ulici 17. listopadu v Šumperku k potyčce, jíž se zúčastnilo několik mužů. Celý incident se odehrál na chodníku před bistrem nedaleko nádraží. Jeden z aktérů při konfliktu utrpěl zranění, se kterým musel vyhledat lékařské ošetření v šumperské nemocnici. Poškozený a další dva muži byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. Kriminalisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a trestného činu ublížení na zdraví. V řádném objasnění všech okolností (kolik osob, jak se vše odehrálo, případně proč apod.) by jim mohli pomoci svědci, kteří se v této době v inkriminovaném místě pohybovali. Jedná se o frekventované místo a dle záznamu z městského kamerového dohlížecího systému, který bohužel šarvátku nemohl zachytit, je patrné, že incident upoutal pozornost takřka všech kolemjdoucích. Policie proto žádá svědky události, aby se přihlásili na kterémkoli oddělení policie, případně zavolali na linku 158.

Nemínil splácet auto
Šumperk - Podezřelým ze spáchání trestného činu úvěrový podvod je 32letý muž ze Šumperka. V srpnu loňského roku muž požádal prostřednictvím autobazaru o poskytnutí spotřebitelského úvěru ve výši 115 tisíc korun na koupi osobního motorového vozidla značky BMW. Při sjednávání smlouvy o úvěru uvedl nepravdivé údaje o zaměstnavateli a výši příjmu a na základě těchto údajů mu byl úvěr poskytnut. Poté uhradil pouze část jedné splátky a další splátky již nehradil vůbec. Vozidlo si ponechal a s poskytovatelem úvěru přestal komunikovat. Poškozená společnost proto nyní podala na policii trestní oznámení. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.