ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 52. týden

1. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
  • Vozidlo hledal marně
  • Zmizely motorové pily
  • Pachatelé dopadeni
  • Alkohol za volantem
  • Podvodný inzerát
  • Vloupání do restaurace
  • Vykradený sklep

Vozidlo hledal marně
Zábřeh – U nádraží zmizelo auto. Dne 28. prosince oznámil 33letý muž policistům, že postrádá své vozidlo. Automobil značky Nissan zaparkoval 13. prosince poblíž vlakového nádraží v Zábřehu. Ve čtvrtek 28. prosince jej tam však nenalezl. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 400 tisíc korun.

Zmizely motorové pily

Rapotín – Zloděj odnesl pilu. Někdy v polovině října zmizela z hospodářské budovy v Rapotíně motorová pila značky Husqvarna. Majiteli tak vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun. podezření ze spáchání přečinu krádeže.
Bartoňov - Další motorová pila téže značky v hodnotě 5 600 korun zmizela z chaty v Bartoňově na Šumpersku. Ke krádeži došlo někdy v době od 30. listopadu do 27. prosince.

Pachatelé dopadeni
Mohelnice – Pouhé tři dny stačily kriminalistům k zadržení pachatelů. Čtyři obvinění ve věku od 26 do 36 let odcizili po předchozí domluvě z výrobního podniku v Mohelnici celkem 240 kusů výrobního materiálu v hodnotě 56 tisíc korun. V pátek 15. prosince brzo ráno materiál vyzvedli ze skladu, u výrobní linky přebalili do jiných obalů a vyvezli z podniku. Z následného šetření kriminalistů vyplynulo, že pachatelé odcizené zboží o dva dny později prodali 25letému muži. Mladíkovi však policisté vzhledem k okolnostem případu neuvěřili, že neměl ponětí o tom, že by zakoupené zboží mohlo pocházet z trestné činnosti, a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu podílnictví.

Alkohol za volantem
Šumperk – Policisté zastavili opilého řidiče. V pátek 22. prosince kontrolovala policejní hlídka 37letého řidiče na ulici Husova v Šumperku. Muž policistům nepředložil žádné doklady potřebné k řízení vozidla a pdrotože jevil známky podnapilosti, vyzvali ho policisté provedení orientační dechové zkoušky. Přístroj naměřil hodnotu 1,92 promile alkoholu.

Podvodný inzerát
Šumpersko - O téměř 200 tisíc korun přišel podnikatel ze Šumperska. Neznámý pachatel umístil na internet inzerát nabízející k prodeji bagr značky Caterpillar za částku 22 tisíc euro. 42letý muž ze Šumperska o bagr projevil zájem a s prodejcem se domluvil na kupní ceně včetně zajištění transportu z Velké Británie. Podle pokynu nejprve poslal na bankovní účet zálohu ve výši 7 tisíc euro. Po provedení platby byl prodejcem vyzván k úhradě doplatku. Když chtěl obelhávaný muž odeslat i další částku, a to 15 550 euro, banka převod mezi účty vyhodnotila jako podvodný. Do dnešního dne se poškozený nedočkal ani navrácení již odeslané zálohy, ani bagru.

Vloupání do restaurace
Šumperk - Po pachateli vloupání do restaurace pátrají šumperští policisté. Někdy v noci na pátek 22. prosince se neznámý pachatel vloupal do kuchyně restaurace v Šumperku. Odsud odcizil příruční trezor, ve kterém byly uloženy dva mobilní telefony, svazek klíčů a finanční hotovost přes 20 tisíc korun. Soukromé společnosti byla způsobena škoda v celkové výši 33 tisíc korun.

Vykradený sklep
Šumperk - Zřejmě pro zásoby na vánoční svátky si přišel neznámý pachatel do bytového domu v Šumperku. Někdy v době od 20. do 23. prosince někdo poškodil zámek zajišťující dveře do sklepní kóje. Uvnitř odcizil 12 litrů slivovice, sirupy, domácí zavařeniny, med, karton piva a láhve různých likérů. 54letý majitel vyčíslil škodu na 6 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.