ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 52. týden

1. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
  • Vozidlo hledal marně
  • Zmizely motorové pily
  • Pachatelé dopadeni
  • Alkohol za volantem
  • Podvodný inzerát
  • Vloupání do restaurace
  • Vykradený sklep

Vozidlo hledal marně
Zábřeh – U nádraží zmizelo auto. Dne 28. prosince oznámil 33letý muž policistům, že postrádá své vozidlo. Automobil značky Nissan zaparkoval 13. prosince poblíž vlakového nádraží v Zábřehu. Ve čtvrtek 28. prosince jej tam však nenalezl. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 400 tisíc korun.

Zmizely motorové pily

Rapotín – Zloděj odnesl pilu. Někdy v polovině října zmizela z hospodářské budovy v Rapotíně motorová pila značky Husqvarna. Majiteli tak vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun. podezření ze spáchání přečinu krádeže.
Bartoňov - Další motorová pila téže značky v hodnotě 5 600 korun zmizela z chaty v Bartoňově na Šumpersku. Ke krádeži došlo někdy v době od 30. listopadu do 27. prosince.

Pachatelé dopadeni
Mohelnice – Pouhé tři dny stačily kriminalistům k zadržení pachatelů. Čtyři obvinění ve věku od 26 do 36 let odcizili po předchozí domluvě z výrobního podniku v Mohelnici celkem 240 kusů výrobního materiálu v hodnotě 56 tisíc korun. V pátek 15. prosince brzo ráno materiál vyzvedli ze skladu, u výrobní linky přebalili do jiných obalů a vyvezli z podniku. Z následného šetření kriminalistů vyplynulo, že pachatelé odcizené zboží o dva dny později prodali 25letému muži. Mladíkovi však policisté vzhledem k okolnostem případu neuvěřili, že neměl ponětí o tom, že by zakoupené zboží mohlo pocházet z trestné činnosti, a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu podílnictví.

Alkohol za volantem
Šumperk – Policisté zastavili opilého řidiče. V pátek 22. prosince kontrolovala policejní hlídka 37letého řidiče na ulici Husova v Šumperku. Muž policistům nepředložil žádné doklady potřebné k řízení vozidla a pdrotože jevil známky podnapilosti, vyzvali ho policisté provedení orientační dechové zkoušky. Přístroj naměřil hodnotu 1,92 promile alkoholu.

Podvodný inzerát
Šumpersko - O téměř 200 tisíc korun přišel podnikatel ze Šumperska. Neznámý pachatel umístil na internet inzerát nabízející k prodeji bagr značky Caterpillar za částku 22 tisíc euro. 42letý muž ze Šumperska o bagr projevil zájem a s prodejcem se domluvil na kupní ceně včetně zajištění transportu z Velké Británie. Podle pokynu nejprve poslal na bankovní účet zálohu ve výši 7 tisíc euro. Po provedení platby byl prodejcem vyzván k úhradě doplatku. Když chtěl obelhávaný muž odeslat i další částku, a to 15 550 euro, banka převod mezi účty vyhodnotila jako podvodný. Do dnešního dne se poškozený nedočkal ani navrácení již odeslané zálohy, ani bagru.

Vloupání do restaurace
Šumperk - Po pachateli vloupání do restaurace pátrají šumperští policisté. Někdy v noci na pátek 22. prosince se neznámý pachatel vloupal do kuchyně restaurace v Šumperku. Odsud odcizil příruční trezor, ve kterém byly uloženy dva mobilní telefony, svazek klíčů a finanční hotovost přes 20 tisíc korun. Soukromé společnosti byla způsobena škoda v celkové výši 33 tisíc korun.

Vykradený sklep
Šumperk - Zřejmě pro zásoby na vánoční svátky si přišel neznámý pachatel do bytového domu v Šumperku. Někdy v době od 20. do 23. prosince někdo poškodil zámek zajišťující dveře do sklepní kóje. Uvnitř odcizil 12 litrů slivovice, sirupy, domácí zavařeniny, med, karton piva a láhve různých likérů. 54letý majitel vyčíslil škodu na 6 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.