ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 52. týden

1. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
 • Poškodil posed
 • Přehlédl automobil
 • Nedal přednost v jízdě
 • Odcizená peněženka
 • Krádež tabletu
 • Srazila dvě děti
 • Havaroval pod vlivem alkoholu
 • Neznámý pachatel jí ukradl peněženku
 • Přišel o peněženku
 • Řízení se mu vymklo z rukou
 • S kradeným vozidlem daleko nedojel
 • Vloupal se do domu
 • V domě ukradl šperky

Poškodil posed
Hněvkov - Poškození posedu oznámil na policii 23letý muž z Hněvkova. Neznámý pachatel posed poškodil někdy v době od 31. prosince do 1. ledna. Mysliveckému spolku svým jednáním způsobil škodu za 8 tisíc korun.

Přehlédl automobil
Kouty nad Desnou – 39letý řidič vozidla Ford S-Max chtěl 1. ledna vyjet z parkoviště. Přehlédl vůz značky Peugeot, který projížděl po hlavní silnici. Peugeot narazil pravým předním obrysem do čelní části fordu, vyjel vlevo mimo silnici a narazil do oplocení domu a plynové přípojky. V důsledku poškození plynové přípojky došlo k úniku plynu do okolí. Na místě z těchto důvodů museli zasahovat profesionální hasiči a pracovníci RWE. Policisté u obou řidičů provedli dechové zkoušky na alkohol. U 20letého řidič peugeotu byla zkouška pozitivní s výsledkem 0,75 ‰ alkoholu. Následně se mladý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mu dále zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Při dopravní nehodě vznikla škoda na vozidlech za 140 tisíc korun, oplocení 20 tisíc korun a plynové přípojce 50 tisíc korun.


Nedal přednost v jízdě
Postřelmov – Dvě osobní vozidla havarovala mezi obcemi Postřelmov a Zábřeh dne 1. ledna před sedmou hodinou večer. 33letý řidič vozu Škoda Octavia přijížděl na křižovatku po vedlejší silnici a nedal přednost v jízdě vozidlu VW Passat, které projíždělo po hlavní silnici. Při nárazu došlo k lehkému zranění řidiče octavie a spolujezdkyně z passatu. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Hmotná škoda na voze značky VW byla vyčíslena na 600 tisíc korun a na voze značky Škoda 200 tisíc korun.


Odcizená peněženka
Šumperk – 21letý mladík navštívil v noci na čtvrtek 29. prosince jeden šumperský bar, kde přišel o peněženku. Neznámý pachatel využil nepozornosti poškozeného a z kapsy volně odložené bundy mu odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 4 tisíce korun.

Krádež tabletu
Hanušovice – Neznámý pachatel odcizil v noci na pátek 30. prosince v Hanušovicích tablet. Nezajištěným oknem vnikl do pokoje ubytovny a ze stolu odcizil tablet, láhev alkoholu a balení tabáku. 58letému muži vznikla škoda za 4 tisíce korun.

Srazila dvě děti
Šumperk – K dopravní nehodě došlo dne 29. prosince v Šumperku. 42letá řidička projížděla s vozidlem Škoda Fabia křižovatkou ulic Jesenická a Žerotínova. Po projetí křižovatkou srazila na přechodu pro chodce dvě děti ve věku 8 a 5 let. Obě děti utrpěly zranění. Dechová zkouška u řidičky byla negativní.

Havaroval pod vlivem alkoholu
Moravičany - Škoda za 25 tisíc korun byla způsobena ve středu 28. prosince při dopravní nehodě osobního vozidla. 24letý řidič chtěl v dopoledních hodinách odbočit z dálnice D35 na obec Moravičany. Při najetí na sjezd nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a dostal smyk. Vozidlo narazilo přední částí do svodidel a odrazilo se zpět na silnici. Mladík chvíli po dopravní nehodě z místa ujel do nedalekých Loštic. Policisté u něj po dopadení provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Přístroj naměřil hodnotu 2,78 ‰ alkoholu. Při dopravní nehodě vznikla škoda na vozidle ve výši 20 tisíc korun a svodidlech 5 tisíc korun.


Neznámý pachatel jí ukradl peněženku
Šumperk - Mladá žena v noci na 25. prosince navštívila diskotéku. Neznámý pachatel využil její nepozornosti a z volně odložené kabelky jí odcizil peněženku s finanční hotovostí 700 korun, platební kartou a osobními doklady. Z kabelky také zmizela kosmetická taštička s parfémem. Krádeží vznikla škoda za 3 a půl tisíce korun.

Přišel o peněženku

Hanušovice – 43letý muž z Mohelnice přišel v úterý 27. prosince o svou peněženku. Neznámý pachatel ji zřejmě odcizil z náprsní kapsy bundy v době, kdy poškozený na pár minut navštívil restauraci u Hanušovic. I s peněženkou si zloděj přisvojil osobní doklady, doklady od osobního vozidla, platební kartu a finanční hotovost 350 korun.

Řízení se mu vymklo z rukou

Branná – Policisté vyjížděli dne 27. prosince k dopravní nehodě osobního vozidla, která se odehrála u obce Branná. Před polednem jel 45letý řidič s vozem Chevrolet Aveo směrem od Branné na Jindřichov. Zřejmě kvůli nepřizpůsobení rychlosti dostal při průjezdu mírné levotočivé zatáčky smyk. Vůz se stal neovladatelný a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu. Po nárazu se převrátil na levý bok. Jak řidič, tak jeho 75letý spolujezdec utrpěli zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice. Na vozidle vznikla škoda v hodnotě 100 tisíc korun.


S kradeným vozidlem daleko nedojel
Zábřeh – Neznámý pachatel někdy v době od 22. do 23. prosince překonal zámek dveří osobního vozu Škoda Octavia a vylomil spínací skříňku. Protože ve vozidle nebylo pravděpodobně dostatek paliva, odstavil vůz po ujetí zhruba 50 metrů na silnici. Poškozením vznikla 23leté majitelce škoda za 20 tisíc korun.

Vloupal se do domu
Mohelnice - Neznámý pachatel se někdy v době od 17. do 24. prosince vloupal do domu. Po vypáčení vstupních dveří uvnitř odcizil motorovou pilu a křovinořez. 79letému majiteli vznikla škoda za 10 tisíc korun.

V domě ukradl šperky
Zábřeh – Neznámý pachatel se vloupal do rodinného domu v Zábřehu někdy během vánočních svátků. V přízemí vypáčil mříže a rozbil okno. Po prohledání domu odcizil šperky v hodnotě 90 tisíc korun a finanční hotovost 5 tisíc korun. Poškozením okna a mříže vznikla škoda ve výši 4 tisíce korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).