ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 50. týden

15. prosince 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
  • Za havárii může alkohol
  • Ne a ne zaparkovat
  • Vloupání na baseballové hřiště
  • Alkohol za volantem
  • Podnapilý řidič poškodil vozidlo
  • Za volantem neměl co pohledávat

Za havárii může alkohol
Hanušovice – Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je třicetiletý muž z Brna. V sobotu 14. prosince před osmou hodinou ranní jel řidič s osobním vozidlem Mercedes Benz z Pustých Žibřidovic do Hanušovic. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti vyjel s vozem vpravo mimo komunikaci, kde se auto převrátilo na střechu. Při havárii nebyl zraněn ani řidič, ani jeho spolujezdec. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 1,95 promile. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslená na 71 tisíc korun.

Ne a ne zaparkovat
Šumperk – Škodu za předběžně osmdesát tisíc korun má podle prvotního šetření na svědomí řidič vozu Škoda Rapid. V pátek 13. prosince, zhruba půl hodiny po půlnoci, se muži nedařilo najít vhodné místo k parkování na ulici Prievidzské v Šumperku. Při svém manévrování lehce poškodil čtyři zaparkovaná vozidla. V dalších pokusech mu zabránil svědek, který zalarmoval policisty. Muž, který jevil známky podnapilosti, se na výzvu policistů odmítl podrobit jak dechové zkoušce, tak lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Vloupání na baseballové hřiště
Šumperk – Škodu za více než čtyřicet tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý pachatel. V době od 7. do 10. prosince se někdo v ulici Pod Senovou vloudil do prostor baseballového hřiště. Tam poškodil vstupní dveře do stavebních buněk sloužících jako šatny a skladové prostory. Zevnitř si odnesl několik baseballových pálek. Policisté ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Alkohol za volantem
Postřelmov – Ve čtvrtek 12. prosince po osmé hodině ráno provedli policisté v Postřelmově kontrolu řidiče osobního vozidla. Během kontroly zjistili, že devětačtyřicetiletý řidič usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Při dechových zkouškách, kterým se dobrovolně podrobil, mu policisté opakovaně naměřili hodnoty okolo 1,3 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval.
Branná – Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý pětačtyřicetiletý muž. Policisté jej přistihli za volantem vozu Peugeot Boxer v úterý 10. prosince dopoledne v Branné. Při dechových zkouškách mu naměřili hodnoty 1,91 a 1,84 promile alkoholu v dechu.
Zábřeh – Řidič při kontrole nadýchal přes 1,4 promile alkoholu. V pondělí 9. prosince krátce před desátou hodinou večer kontrolovali policisté v Zábřehu řidiče osobního vozidla. Při silniční kontrole se osmatřicetiletý muž podrobil také dechovým zkouškám, při kterých mu policisté opakovaně naměřili hodnoty přes 1,4 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval. Nezodpovědnému řidiči policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Podnapilý řidič poškodil vozidlo
Jestřebí – Opilý řidič způsobil škodu za 80 tisíc korun. V sobotu 7. prosince krátce po půl páté odpoledne vyjeli dopravní policisté k nehodě do Jestřebí. Silně podnapilému řidiči vozu značky Renault se tam v klesání po místní komunikaci nepodařilo vybrat pravotočivou zatáčku. V zatáčce vyjel vlevo, kde přední částí svého vozu narazil do zadní části zaparkovaného vozu Škoda Octavia. V důsledku střetu navíc obě vozidla sjela z krátkého prudkého svahu. Nehoda se obešla bez zranění. Při dechové zkoušce policisté zjistili, že řidič nebyl střízlivý. Přístroj mu opakovaně naměřil hodnoty přes 2,5 promile alkoholu v dechu.


Za volantem neměl co pohledávat
Šumperk – Muži hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun, zákaz činnosti od jednoho do dvou let a sedm trestných bodů. V pondělí 9. prosince krátce před třetí hodinou ráno zastavili policisté v Šumperku řidiče vozu Škoda Felicia. Za volantem seděl dvaatřicetiletý muž, a to i přesto, že nikdy nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, orientační test na drogy ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se řidič odmítl podrobit. Přestupková jednání řidiče policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.1.2020 20:53
Titulek: Lavička Václava Havla, který nikoho nezavraždil
Autor: Rejmen
Reagovat