ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 50. týden

17. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Ukradli mu auto
 • Řídil opilý
 • Rychlou jízdou způsobil dopravní nehodu
 • Vloupání do zahradních chatek
 • Podnapilý řidič náklaďáku
 • Hořely kontejnery
 • Obezřetnost v předvánočním období se vyplatí
 • Zaměřeno na řidiče
 • Opakovaně kradl
 • Domácí násilí
 • Havárie vozidla
 • Po dálnici se řítil v protisměru
 • Tragická dopravní nehoda

Ukradli mu auto
Sobotín – Zaparkované auto zmizelo. V pátek 15. prosince si 30letý majitel vozu Škoda Praktik zaparkoval své auto před dům v Sobotíně. Během hodiny do vozidla vnikl neznámý pachatel a odjel s ním neznámo kam. I s automobilem majitel nyní postrádá peněženku, osobní doklady a vysavač značky Kärcher. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.

Řídil opilý
Šumperk – Policisté v Šumperku zastavili mladého řidiče pod vlivem alkoholu. V sobotu 16. prosince po čtvrté hodině ranní kontrolovala policejní hlídka na ulici Lidická vůz VW Passat. 19letý řidič byl zjevně opilý, a tak byl vyzván k provedení dechové zkoušky. Přístroj naměřil hodnotu 1,61 promile alkoholu. Při lustraci v evidenci řidičů policisté zjistili, že mladík není ani držitelem řidičského průkazu, a tak byl na místě zadržen a umístěn do policejní cely.

Rychlou jízdou způsobil dopravní nehodu
Libivá – U obce Libivá došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 14. prosince před polednem jel na silnici I. třídy u Libivé 30letý řidič vozu Renault Megane. Při předjíždění vozidla Škoda Yeti nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu komunikace. Při projíždění zatáčky dostal smyk, po kterém zadní částí svého vozu narazil do přední části škody. Ta po střetu vyjela mimo komunikaci, převrátila se přes střechu a skončila na levém boku v příkopu. Řidič škody byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyloučila jejich ovlivnění alkoholem. Nehodou vznikla škoda za 550 tisíc korun.


Vloupání do zahradních chatek
Šumperk - Dosud nezjištěný pachatel navštívil zahrádkářskou kolonii. Ve čtvrtek 14. prosince někdo vniknul do dvou zahradních chatek v Šumperku. V obou případech se dovnitř dostal po rozbití skleněných výplní oken. Celková škoda byla vyčíslena na 1 600 korun.

Podnapilý řidič náklaďáku
Studená Loučka – Řidič nákladního vozidla byl umístěn do policejní cely, protože řídil opilý. Ve středu 13. prosince po desáté hodině večer policistům oznámil řidič jedoucí po dálnici D35 ve směru od Olomouce na Mohelnici, že má podezření na podnapilého řidiče kamionu. Ten opakkovaně najížděl do levého jízdního pruhu a měnil rychlost jízdy. Nákladní vůz značky Scania s návěsem policisté zastavili na silnici v blízkosti obce Studená Loučka. 46letého řidiče vyzvali k dechové zkoušce, při které mu byla naměřena hodnota 2,5 promile alkoholu v dechu.

Hořely kontejnery
Šumperk – V Šumperku hořely kontejnery na papír. Neznámý pachatel ve středu 13. prosince večer zapálil na ulici Fibichova plastový kontejner určený k odkládání papírového odpadu. O půl hodiny později zase hořely dva kontejnery na ulici Zahradní. Zde byl v důsledku žáru poškozen ještě další kontejner. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 22 tisíc korun.

Obezřetnost v předvánočním období se vyplatí
Okres - Vánoční svátky se nezadržitelně blíží. Lidé se v těchto dnech vydávají na vánoční nákupy. Často mají plnou hlavu starostí, nebo se jen nechají unést vánoční atmosférou. Takových situací neváhají využít zloději a kapsáři. Proto policisté v tomto období každoročně zvyšují hlídkovou činnost v místech nákupních center a přilehlých parkovišť, a nakupující upozorňují na rizikové situace, kterých zloději neváhají využít. Abyste předešli různým nepříjemnostem, mějte na paměti následující rady policistů:

 • Při nakupování věnujte pozornost svému bezprostřednímu okolí, v případě čehokoliv podezřelého ihned reagujte.
 • Nenoste u sebe větší obnos peněz v hotovosti. Tomu se lze snadno vyhnout například používáním platební karty. V takové případě ale nemějte PIN přímo u karty. Pokud však musíte, nebo chcete nosit větší částky peněz, je vhodné je nosit odděleně, nejlépe v zapínací kapse uvnitř oděvu.
 • Nenoste cenné věci pohromadě v jedné tašce, či peněžence (peníze, doklady, klíče, telefon apod.).
 • Při nakupování neodkládejte své osobní věci do vozíku.
 • Ve vozidle na parkovišti nenechávejte viditelně žádné věci.
 • Je-li to technicky možné, mějte při nakládání nákupu do zavazadlového prostoru vozidla ostatní dveře vozidla zamčené.
 • Na parkovištích si všímejte pohybu podezřelých osob a případně věc oznamte na linku 158.Zaměřeno na řidiče

Zábřežsko – Motoristé na Zábřežsku se mohli setkat s častějšími silničními kontrolami. V úterý 12. prosince odpoledne se zábřežští policisté zaměřili na nekázeň motoristů, nerespektování pravidel silničního provozu a zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek během jízdy. V průběhu této dopravní akce policisté zkontrolovali 59 vozidel a řešili 15 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Ve většině případů se jednalo o špatný technický stav vozidel.

Opakovaně kradl
Zábřeh – Zákazníkovi se nechtělo platit. V úterý 12. prosince si 23letý mladík v zábřežském obchodě vyhlédl toaletní vodu v hodnotě 249 korun. Tu si schoval do kapsy a bez zaplacení prošel pokladní zónou. Tam na něj už čekal pracovník ostrahy. Přivolaní policisté zjistili, že se takového skutku mladík nepopustil poprvé.

Domácí násilí
Šumperk – Muž byl vykázán ze společného obydlí. V úterý 12. prosince prověřovali šumperští policisté oznámení mladé ženy o tom, že její přítel ji opakovaně slovně i fyzicky napadá. K poslednímu útoku mělo dojít v pondělí 11. prosince, kdy jí její druh vulgárně nadával a poté škrtil. Po provedeném šetření policisté přistoupili k vykázání 36letého muže ze společného obydlí.

Havárie vozidla
Pavlov – Lesní zvěř způsobila nehodu. V pondělí 11. prosince došlo na silnici II. Třídy v obci Pavlov, místní část Zavadilka, k havárii osobního vozu Škoda Rapid. 46letému řidiči vběhla před vozidlo zvěř. Na situaci muž zareagoval prudkým bržděním, ztratil kontrolu nad vozidlem a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Provedená dechová zkouška vyloučila ovlivnění řidiče alkoholem. Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku 150 tisíc korun. Přestupek řidiče policisté na místě vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.


Po dálnici se řítil v protisměru
Mohelnice – Pirát silnic byl dopaden v Mohelnici. V neděli 10. prosince stíhali policisté 40letého řidiče vozu Ford Focus, který jel po dálnici D35 od Olomouce na Mohelnici v protisměru. Do protisměrné části komunikace vjel pravděpodobně u sjezdu Nasobůrky. Po příjezdu do Mohelnice pokračoval, již s policejními auty v zádech, po silnici ve směru k obci Libivá. Jeho jízda skončila v křižovatce s ulicí Zábřežská v Mohelnici, kde přední částí vozu porazil tři směrové sloupky umístěné na komunikaci. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Rovněž orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl s negativním výsledkem. Při komunikaci s policisty však řidič jevil známky zmatenosti. Proto byl převezen k lékařskému vyšetření a z rozhodnutí lékaře dále přeposlán ke zkoumání jeho zdravotního stavu na psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.


Tragická dopravní nehoda
Hanušovice – V Hanušovicích došlo k dopravní nehodě s nešťastným koncem. Dne 11. prosince jel 67letý řidič vozu Škoda Felicia po ulici Zábřežské v Hanušovicéch. Z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru. Sjel mimo komunikaci, kde následně narazil do budovy. Přes veškerou snahu záchranářů nehodu nepřežil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.