ZPRÁVY

Z policejní linky – 50. týden

17. prosince 2012, 20:44, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 50. týden
 • Mrtvola muže ležela v chatce
 • Řídila opilá
 • Ukradli ryby a uheráky
 • Vysál z nádrže naftu
 • Ukradl trubky a alkohol
 • Hodily se mu smrky
 • Vloupal se do domu, kde kradl
 • Mrtvola muže ležela v chatce

  Rapotín
  – Mrtvé tělo nalezli v neděli v poledne zahrádkáři v kolonii U Losinky v Rapotíně. V jedné z tamějších chatek ležel nehybný muž. Přivolali policii a rychlou záchrannou službu, která však pouze konstatovala smrt. Jedenašedesátiletý muž zemřel podle policie bez cizího zavinění. Více ukáže nařízená pitva.


  Řídila opilá

  Šumperk – Opilou řidičku zastavili v neděli policisté v ulici Temenická v Šumperku. V rámci běžné kontroly jí dali nadýchat a ukázalo se, že má 1,3 promile alkoholu v dechu. Krátce po druhé hodině ranní projížděla ulicemi města v autě Opel Vectra. Policie jí zabavila řidičský průkaz a po lékařském vyšetření strávila zbytek noci v policejní cele.


  Ukradli ryby a uheráky

  Zábřeh – Vánoční občerstvení chtěli zadarmo pořídit dva muži, kteří se rozhodli krást v prodejnách potravin v Zábřeze. Dvacetiletý muž z Olomouce v pondělí kolem druhé hodiny odpolední „úřadoval“ v samoobsluze na Masarykově náměstí. Z obchodu odcizil dvě konzervy ryb v hodnotě osmdesát korun. Trestného činu krádeže se dopustil také devatenáctiletý muž z Rapotína, který ve stejný den po čtvrté hodině odpolední šlohnul v prodejně Albert v ulici Severovýchod tři uheráky v hodnotě 210 korun. Oba muži už byli v minulosti za obdobnou trestnou činnost stíháni.


  Vysál z nádrže naftu

  Vikýřovice – Naftu natankoval „zadarmo“ neznámý pachatel ve Vikýřovicích. V noci z pondělka na úterý se vloupal do areálu bývalé čerpací stanice. Poškodil víčko od palivové nádrže zaparkovaného nákladního auta MAN a vysál z ní 600 litrů motorové nafty. U dalšího náklaďáku pouze zničil krytku nádrže, nicméně nic z ní neukradl. Celkově způsobil škodu za více než 20 tisíc korun. V případě dopadení bude stíhán za trestný čin krádež vloupáním.


  Ukradl trubky a alkohol

  Malá Morava – Trubkami a alkoholem se zásobil neznámý pachatel, který v průběhu uplynulých dvou týdnů „navštívil“ chalupu v obci Malá Morava v části Křivá Voda. Dosud nezjištěným způsobem vnikl dovnitř a ukradl odtud 40 metrů měděných trubek o průměru dva centimetry od topných těles, z koupelny odmontoval dvě vodovodní baterie, vzal si pracovní boty a ze skříňky v pokoji půl litru slivovice a hruškovice, litrovku bílého vína a čtyři lahve piva. Majitelce chalupy tak způsobil celkovou škodu ve výši necelých třinácti tisíc korun. Policisté hledají pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.


  Hodily se mu smrky

  Kouty nad Desnou – Třicet kubíků smrkového dřeva ukradl neznámý pachatel z volně přístupného skladu chaty U Pelikána v Koutech nad Desnou. Trestného činu krádeže se dopustil v době od 14. do 17. prosince. Způsobil tak škodu zhruba za 60 tisíc korun.


  Vloupal se do domu, kde kradl

  Nové Losiny – Na „prohlídku“ rodinného domu v Nových Losinách se vydal v úterý nezvaný host. Vypáčil boční plastové dveře, rozbil skleněnou výplň vnitřních dveří a vnikl dovnitř. Při odchodu byl bohatší o digitální fotoaparát, zlatý prsten s briliantem, dva zlaté řetízky, stříbrný řetízek a čtyři tisíce korun v hotovosti. Celkově tak způsobil škodu zhruba za 60 tisíc korun. Policie ho hledá pro trestný čin krádež vloupáním a porušování domovní svobody.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 18.12.2012 13:37
  Titulek: Trocha úcty by Vám neškodila!!!
  Autor: Emil
  40
  Snad bylo nalezeno mrtvé tělo člověka a ne nějakého zvířete.Ta mrtvola v nadpise to je vrchol hulvátství.
  Reagovat
  Datum: 19.12.2012 11:54
  Titulek: Re: Trocha úcty by Vám neškodila!!!
  Autor: joe
  51
  Stačí číst pozorně, Je tam napsáno mrtvola MUŽE. Je to člověk nebo zvíře?
  Reagovat
  Datum: 20.12.2012 11:41
  Titulek: Bez titulku
  Autor: Jája
  35
  jaký je rozdíl mezi mrtvolou člověka a zvířete? Podle mne žádný,oba jsou to živí tvorové....
  Reagovat
  Datum: 20.12.2012 18:41
  Titulek: Re: Bez titulku
  Autor: Templ
  41
  Nerozumím. Neživí, nemrtví?
  Reagovat

   

  ZA KULTUROU ZADARMO


  Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

  A) jihozápad USA
  B) jižní Afriku
  C) střední Moravu

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).