ZPRÁVY

Z policejní linky - 49. týden

7. prosince 2014, 23:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 49. týden
 • Nalezl mrtvého muže
 • Skončil na policii
 • Skončil v policejní cele
 • Škodovce nedal přednost
 • Obešel elektroměr
 • Nákladní vozidlo se střetlo s chodkyní
 • Vykácel část lesa
 • Odcizil kotel i s bojlerem
 • Traktory zůstaly bez nafty
 • Z hospody odcizil cigarety, alkohol a peníze
 • Dvouleté dítě vypadlo z okna
 • Odcizil led světla

Nalezl mrtvého muže
Zábřeh
- Dne 5. prosince po dvanácté hodině oznámil na policii 60letý muž ze Zábřehu, že v mlýnském náhonu na ulici Oborník v Zábřehu nalezl muže, který nejevil známky života. Následným šetřením bylo zjištěno, že se jedná o 60letého muže ze Zábřehu. Přivolaný lékař vyloučil cizí zavinění a pro zjištění příčiny úmrtí nařídil zdravotní pitvu. 

Skončil na policii
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 45letý muž z Petrova nad Desnou, který byl dne 4. prosince před jedenáctou hodinou dopolední na ulici Šumavské v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Audi A6. Lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do dubna 2015. Podezřelý byl na místě zadržen. 

Skončil v policejní cele
Šumperk
- Z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí je podezřelý 27letý muž ze Šumperka, který byl dne 4. prosince po jednadvacáté hodině na ulici Vítězné v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Škoda 136 L. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 35 promile alkoholu v dechu. Provedenou lustrací bylo dále zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do března 2015. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely. 

Škodovce nedal přednost
Rapotín
- Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 63letý muž ze Šumperska, který dne 4. prosince po jedenácté hodině na křižovatce ulici U Splavu a Šumperské v obci Rapotín nedal přednost vozidlu, které jelo po hlavní silnici. Třiašedesátiletý muž jel s vozidlem Toyota Rav 4 po vedlejší silnici ulice U Splavu, kdy nedal přednost vozidlu Škoda Felicia, které jelo od Rapotína na Šumperk po hlavní silnici ulice Šumperské. Ve škodovce cestovaly celkem čtyři osoby včetně 47letého řidiče z Loučné nad Desnou. Při nehodě utrpěli všichni cestující ze škodovky zranění, kdy řidič a dva spolujezdci byli převezeni k ošetření do nemocnice v Šumperku. Další spolujezdkyně ze zadního sedadla byla s vážnými zraněními převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič toyoty utrpěl také zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Šumperku. Dechová zkouška u řidičů byla negativní. Celková škoda na vozidlech činí 150 tisíc korun. 

Obešel elektroměr
Loučná nad Desnou
- Z trestného činu krádeže je podezřelý 66letý muž z Loučné nad Desnou, který odebíral elektrickou energii načerno. Na základě provedené kontroly pracovníkem ČEZu bylo zjištěno, že muž byl k elektrické síti připojen mimo elektroměr. Škoda byla vyčíslena od posledního pravidelného odečtu, který byl proveden červenci 2013, na částku 371 tisíc korun. Podezřelému za tento čin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. 

Nákladní vozidlo se střetlo s chodkyní

Zábřeh
- Dne 3. prosince po čtrnácté hodině došlo v Zábřehu u čerpací stanice Slovnaft k dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem Daf a chodkyní. Sedmatřicetiletý řidič nákladního vozidla jel od Mohelnice, kdy mu do jízdní dráhy vběhla 32letá žena. Řidič již na danou situaci nestačil zareagovat a ženu srazil. Při nehodě utrpěla chodkyně vážnější zranění a byla převezena do nemocnice v Šumperku. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla negativní. Žena dechovou zkoušku a test na drogy odmítla. V současné době jsou okolnosti celé dopravní nehody v šetření.

Vykácel část lesa
Hrabenov
- Trestných činů pokusu krádeže a poškození lesa se dopustil neznámý pachatel, který v době od 24. do 25. listopadu pokácel v Hrabenově u Rudy nad Moravou celkově přes 50 metrů krychlových bukového dřeva. Kulatinu si svozil k cestě a připravil na odvoz. Svým jednáním poškodil dva majitele pozemku. V katastru nemovitostí je vykácená lokalita evidována jako pozemek určený k plnění funkci lesa. Celková škoda na pokácených stromech činí 50 tisíc korun, kdy vznikly holé seče o rozloze 1, 7 hektaru. Za tento čin hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Odcizil kotel i s bojlerem
Vikantice
- Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v době od 8. srpna do 2. prosince po vypáčení dveří vnikl do sklepa u rodinného domu ve Vikanticích. Z objektu odcizil kotel na tuhá paliva, tepelné čerpadlo a 150 litrový bojler. Celkově tak majiteli způsobil škodu 38 500 korun.

Traktory zůstaly bez nafty
Loštice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který dne 30. listopadu v časných ranních hodinách překonal 180 centimetrové oplocení a vnikl do areálu se zaparkovanými traktory na ulici Olomoucké v Lošticích. Následně z nádrží strojů odcizil 580 litrů motorové nafty. Celkově způsobil škodu kolem 20 tisíc korun.

Z hospody odcizil cigarety, alkohol a peníze
Ruda nad Moravou
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 30. listopadu do 1. prosince na ulici Sportovní v Rudě nad Moravou vnikl do hospody neuzamčenými dveřmi. Z objektu odcizil cigarety různých značek, tvrdý alkohol a příruční pokladnu s finanční hotovostí 30 tisíc korun. Celkově způsobil na odcizených věcech škodu kolem 33 tisíc korun.

Dvouleté dítě vypadlo z okna
Šumperk
- Dne 1. prosince kolem třinácté hodiny na ulici Šumavské v Šumperku vypadlo dvouleté dítě z okna třetího poschodí. Chlapeček byl převezen do nemocnice v Šumperku a posléze do Brna, kde je hospitalizován. Dítě bylo doma se svojí matkou. Co se konkrétně událo a jak k celé události došlo, je v současné době předmětem šetření.

Odcizil led světla
Petrov nad Desnou
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. do 29. listopadu v obci Petrov nad Desnou vnikl do rekonstruované budovy. Z objektu odcizil tři kusy led světel a jeden nivelační laser. Celkově tak způsobil škodu přes 12 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).