ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 45. týden

10. listopadu 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
  • Zákaz řízení ho netrápil
  • Nezvaný host v zahrádkářské kolonii
  • Přepadením si obstaral telefon
  • Alkohol za volantem
  • Se zákazem řízení si hlavu nelámal
  • Se sklizní „pomáhali“ policisté
  • Nadýchal přes dvě promile
  • Dušičkový víkend na silnicích

Zákaz řízení ho netrápil
Loštice – Muž usedl za volant i přes zákaz řízení. V neděli 10. listopadu v noci kontrolovali policisté v Lošticích osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Při kontrole šestatřicetiletého řidiče zjistili, že má soudem vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do listopadu 2020. Další jízdu mu zakázali.

Nezvaný host v zahrádkářské kolonii
Šumperk – Neznámý pachatel je podezřelý z přečinu krádež. V době od 8. do 9. listopadu navštívil lupič zahrádkářskou kolonii v Šumperku. Tam se nejprve vloupal do jedné z chatek, odkud odcizil visací zámek a mléčnou čokoládu. Vloupal se i do místnosti se zahradním nářadím, odkud však nic nevzal. Poté se přesunul k vedlejší chatce, do které se rovněž vloupal. Dostal se do jedné z místností, kde však nevzal. I u této chatky vnikl do místnosti se zahradním nářadím. Z té odcizil visací zámek, kterým byla místnost uzamčena. Celková škoda poškozením a odcizením je odhadována na předběžně 1 625 korun.

Přepadením si obstaral telefon
Mohelnice – Během jednoho odpoledne byly v Mohelnici přepadeny dvě ženy. Kriminalisté zadrželi a následně obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže jednatřicetiletého muže, který má podle nich na svědomí hned dvě loupežná přepadení. K oběma došlo v úterý 5. listopadu odpoledne v Mohelnici, a to v Lékárnické ulici a v ulici Za Penzionem. Obviněný měl podle svého vyjádření potřebu zavolat své přítelkyni. Jenže svůj telefon měl rozbitý, a tak zvolil dost netradiční způsob, jak se k telefonu dostat. Vypravil se do města, kde v Lékárnické ulici s kapesním nožem v ruce domáhal vydání telefonu na nezletilé slečně. Od svého záměru ale nakonec upustil a z místa rychle zmizel. Úspěšnější byl o malou chvíli později na ulici Za Penzionem, kde doběhl mladou ženu, která šla po chodníku a v ruce držela svůj telefon. Ten se jí snažil násilím vytrhnout z rukou a přitom na ni křičel, aby mu telefon dala. Přestože se žena bránila, telefonu Samsung Note 8 se obviněný nakonec zmocnil a dal se na útěk. Během incidentu žena utrpěla lehké zranění. Násilníka se kriminalistům podařilo hned následující den zadržet. Do rána se ukrýval v jedné z mohelnických ubytoven. Sám pak policistům ukázal místo, kde odcizený telefon ukryl. Policisté zajistili také kapesní nůž. Vyšetřovatel již podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Muž má za sebou bohatou trestní minulost. Opakovaně byl stíhán a odsouzen za trestnou činnost majetkového i násilného charakteru.

Alkohol za volantem
Zábřeh – Podnapilý řidič se proháněl Zábřehem. Ve středu 6. listopadu před jedenáctou hodinou dopoledne zastavili policisté řidiče vozu Škoda Fabia. Při dechových zkouškách mu opakovaně naměřili hodnoty lehce přes dvě promile alkoholu v dechu. Jak dále zjistili, čtyřiačtyřicetiletý muž ani není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

Se zákazem řízení si hlavu nelámal
Zábřeh – Nezodpovědný řidič přišel o vozidlo a skončil v policejní cele. Devětadvacetiletého muže, kterému byl rozhodnutím Městského úřadu Mohelnice uložen platný zákaz řízení, přistihli zábřežští policisté za volantem vozu Škoda Octavia hned dvakrát. Nejprve jej kontrolovali v neděli 3. listopadu odpoledne na ulici Kosmonautů v Zábřehu. V úterý 5. listopadu krátce po půlnoci jej znovu přistihli za volantem stejného vozidla, tentokrát v Cihlářské ulici. Muž byl navíc pod vlivem drog. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se podezřelý odmítl podrobit. Nebyly to však jeho jediné prohřešky, protože v pořádku nebylo ani vozidlo. Chyběla zadní registrační značka, bezpečnému výhledu z vozidla bránila prasklina v čelním skle a poškozeno bylo také zpětné zrcátko. Nezodpovědného muže policisté zadrželi a následně mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zároveň zajistili také vozidlo, kterým jezdil.

Se sklizní „pomáhali“ policisté
Šumpersko – Bezmála dvě desítky pěstitelů konopí se letos budou muset obejít bez úrody. O sklizeň jejich rostlin se totiž postarali policisté. A sklízelo se v podstatě všude. Ve sklenících, na balkonech, i v zahradách. Vedle vzrostlých rostlin zajistili kriminalisté také již sušenou rostlinnou hmotu. Ve dvanácti případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dalších sedm pěstitelů je podezřelých ze spáchání přestupku. Z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili kriminalisté také devětatřicetiletého muže z Mohelnicka. Našli u něj věci a chemikálie užívané k výrobě pervitinu. K výrobě drogy se obviněný policistům přiznal. Pervitin měl vyrábět pro vlastní potřebu.


Nadýchal přes dvě promile
Mohelnice – Policisté polapili dalšího opilého řidiče. V pondělí 4. listopadu krátce před desátou hodinou večer kontrolovala policejní hlídka na ulici Boženy Němcové v Mohelnici řidiče vozu Fiat Punto. Ten při dechových zkouškách opakovaně nadýchal hodnoty přes dvě promile alkoholu v dechu. Proti naměřeným hodnotám nic nenamítal, k požití alkoholických nápojů se přiznal a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval.

Dušičkový víkend na silnicích
Zvole – Během uplynulého víkendu vyjeli policisté na Šumpersku k sedmi dopravním nehodám. Lehce se při nich zranili dva lidé. Žádný z řidičů nebyl ovlivněn alkoholem. K první havárii, při které se lehce zranila spolujezdkyně, došlo v sobotu 2. listopadu krátce před druhou hodinou odpoledne na silnici I/44, v úseku mezi Zvolí a Libivou. Pravděpodobně v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal čtyřicetiletý řidič na mokré vozovce s vozem Peugeot 206 smyk. Následně vjel vpravo do travnatého příkopu, kde levým bokem vozu narazil do kmene stromu.

 


Hanušovice – Nepřiměřená rychlost jízdy stála s největší pravděpodobností také za havárií osobního vozidla, ke které došlo v sobotu před pátou hodinou odpoledne mezi Kopřivnou a Hanušovicemi. Zranil se při ní třiašedesátiletý řidič, který taktéž vyjel vpravo mimo silnici. V tomto případě jízda skončila čelním nárazem do stromu.

 


Úsov – V sobotu 2. listopadu o půl osmé ráno na silnici mezi Úsovem a Policí ztratila kontrolu nad řízením čtyřiapadesátiletá řidička. Poté, co se s vozem Škoda Citigo dostala v levotočivé zatáčce na mokré vozovce do smyku, skončila v korytě tamějšího potoka. Havárie se naštěstí obešla bez zranění.


Olšany – Štěstí v neštěstí měl také senior, který v neděli 3. listopadu před druhou hodinou odpoledne havaroval na silnici I/11, v úseku mezi Olšany a Kláštercem. Také v tomto případě dostal řidič při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou na mokré vozovce smyk. Poté, co se vozidlo stalo neovladatelným, vyjel řidič vpravo do travnatého svahu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na levý bok.

 


Zábřeh – Víkendové silniční kontroly odhalily také muže, který neměl za volantem co pohledávat. Při řízení vozu Škoda Octavia jej přistihli v neděli odpoledne zábřežští policisté. Kdyby devětadvacetiletý mladík respektoval rozhodnutí Městského úřadu Mohelnice, řídil by nejdříve koncem října příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.