ZPRÁVY

Z policejní linky - 45. týden

9. listopadu 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
  • Z policejního vozidla odcizil poklice
  • Neplatí výživné na dcery
  • Nedobrzdil vlak
  • Půjčku nevrací
  • Přišel o nářadí
  • Odcizil hliníkové profily
  • Celé auto shořelo
  • Řidičský průkaz mu byl zadržen
  • Srazil chodkyni
  • Vykradl řeznictví

Z policejního vozidla odcizil poklice
Zábřeh
- Z přestupkového jednání proti majetku je podezřelý neznámý pachatel, který dne 8. listopadu na ulici ČSA v Zábřehu odcizil ze zaparkovaného policejního vozidla čtyři kryty kol. Hlídka vozidlo odstavila před vchodem do diskotéky z důvodu prověření oznámení. Policisté po třetí hodině ranní poklice nalezli nedaleko místa, kde bylo vozidlo zaparkováno. V případě dopadení bude pachatel řešen ve správním řízení, kdy mu hrozí sankce až do 15 tisíc korun.

Neplatí výživné na dcery
Šumperk
- Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý 40letý muž ze Šumperska, který od září 2012 do současné doby neplní vyživovací povinnost na dvě dcery, která mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Šumperku v částce 4 tisíce korun měsíčně. Do současné doby dluží na běžném výživném přes 108 tisíc korun.

Nedobrzdil vlak
Bludov
- Z trestného činu obecného ohrožení je podezřelý 27letý strojvůdce, který dne 6. listopadu po šesté hodině ranní v železniční stanici Bludov nedobrzdil vlak a nezastavil před návěstidlem na signál stůj. Souprava zastavila na koleji, kde nehrozil střet s jinou vlakovou soupravou. Ve vlaku bylo kolem 80 cestujících, nikdo nebyl zraněn. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. Zda byly příčinou, nedobrzdění vlakové soupravy klimatické podmínky nebo pochybil strojvůdce, je předmětem šetření.

Půjčku nevrací
Šumperk
- Z trestného činu podvod je podezřelý 32letý muž z Olomouce, který v červenci tohoto roku požádal o finanční obnos ve výši 50 tisíc korun 29letého muže ze Šumperka. Poškozenému uvedl, že mu peníze vrátí ještě týž měsíc s navýšením o 25 tisíc korun. Podezřelý v době uzavření smlouvy již věděl, že částku nebude vzhledem ke svým finančním poměrům schopen splatit. Do dnešní doby stále poškozenému dluží celých 50 tisíc korun. Podezřelému za tento čin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Vodárna zůstala bez střechy a čerpadla
Branná
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 3. do 4. listopadu po vypáčení petlice vnikl do objektu vodárny v katastru obce Branná. Z místa odcizil ponorné čerpadlo, které bylo zavěšeno ve vrtu studny v hloubce 30 metrů. Dále odcizil přes 30 metrů silnostěnné hadice. Z objektu demontoval přes 30 metrů čtvereční střešní krytiny, kterou také odcizil. Celkově způsobil škodu kolem 23 500 korun.

Přišel o nářadí
Loštice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 3. do 4. listopadu po prostřižení drátěného plotu a vypáčení vstupních dveří vnikl do zahradního domku v zahrádkářské kolonii Barborka v Lošticích. Z objektu odcizil zahradní nářadí, křovinořez, elektrickou vyžínačku a vrtačku. Celkově tak majiteli způsobil škodu bezmála 10 tisíc korun.

Odcizil hliníkové profily
Hanušovice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. června do 4. listopadu odcizil z částečně oploceného pozemku firmy Kostka – kolobka na Hanušovicku 576 kusů hliníkových profilů různých velikostí, které byly uskladněny a zakryty na paletách. Celková škoda na odcizeném materiálu činí více než 133 tisíc korun.

Celé auto shořelo
Leština
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 3. listopadu kolem jedné hodiny ranní podpálil vozidlo Opel Movano, které bylo zaparkované před domem na ulici Nová v Leštině. Při požáru došlo ke kompletnímu zničení automobilu. Zároveň byla požárem poškozena i rozvodná skříň, vedle které bylo vozidlo odstaveno. Předběžná škoda byla vyčíslena na více než 144 tisíc korun. Okolnosti celého případu jsou v současné době předmětem šetření. 


Řidičský průkaz mu byl zadržen
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 46letý muž z Loštic, kterého 2. listopadu po třiadvacáté hodině kontrolovala v Mohelnici u čerpací stanice ve směru na Olomouc policejní hlídka. Řidiči vozidla Nissan Micra byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 86 promile. Podezřelému byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.

Srazil chodkyni
Zábřeh
- Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 24letý muž z Mohelnicka, který 3. listopadu kolem půl páté odpoledne na přechodu pro chodce u marketu Billa v Zábřehu srazil vozidlem chodkyni. Řidič se nevěnoval plně řízení a 53letou ženu přehledl. Při střetu utrpěla žena zranění s dobou léčení tří až čtyř měsíců. Po nehodě řidič ženu naložil a odvezl do nemocnice k ošetření, posléze vše oznámil na policii. Dechová zkouška u obou účastníků byla negativní.
Policie České republiky apeluje na účastníky silničního provozu a řidiče, aby v následujících měsících byli opatrnější vzhledem ke snížením podmínkám viditelnosti. Především řidiči by měli být obezřetnější v místech s větším výskytem účastníku silničního provozu. Chodci by pro zvýšení vlastní bezpečnosti měli používat na oděvu více reflexních prvků.

Vykradl řeznictví
Zábřeh
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 1. listopadu v odpoledních hodinách na ulici Žižkově v Zábřehu poškodil posuvné dveře do místního řeznictví a vnikl do objektu. Prodejnu prohledal a z pokladny odcizil finanční hotovost přes 15 200 korun. Na posuvných dveřích způsobil škodu kolem 100 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.