ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 43. týden

29. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 43. týden
 • Odcizil jízdní kolo
 • Prudký vítr omezil dopravu
 • Zmizelo mu auto
 • Usnul za volantem
 • Kradl na půdě
 • Poškodil zaparkované vozidlo
 • Zaměřeno na řidiče
 • Požár kontejnerů
 • Vlaková souprava usmrtila člověka
 • Odcizené peníze prohrál v automatech
 • Podvodné jednání
 • Za volantem neměl co dělat
 • Nedal přednost
 • Poškodil pneumatiky
 • Řídil přes zákaz
 • Poškodil lak na vozidle

Odcizil jízdní kolo
Zábřeh – Žena ze Zábřehu postrádá jízdní kolo. Dosud nezjištěný pachatel vnikl v době od 21. do 29. října do domu v Zábřehu. V suterénu vytrhl petlici zajišťující sklep, ze kterého následně odcizil dámské trekové jízdní kolo značky Author. Majitelce způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun.

Prudký vítr omezil dopravu

Okres - Vydatné přeháňky a prudký nárazový vítr zkomplikoval dopravu v celém okrese. Od večera 28. října až do večera druhého dne vyjížděli hasiči a policisté především k popadaným stromům, které v mnoha místech zatarasily silnice. Na Hanušovicku došlo v důsledku pádu stromu k poškození včelína. Ve Starém Městě hasiči odklidili spadlý strom ze železnice. Spadené stromy blokovaly komunikaci v Mohelnici, Rohli, Novém Malíně, Zvoli a Šumperku.

Zmizelo mu auto

Zábřeh - Svůj vůz postrádá 23letý mladík ze Zábřehu. 25. října večer zaparkoval své auto značky Škoda Octavia na parkoviště před panelovým domem. Neznámý pachatel se přes noc dostal dovnitř a někam odjel. Mladému muži vznikla škoda ve výši 60 tisíc korun.

Usnul za volantem

Libivá – Při dopravní nehodě u obce Libivá došlo ke škodě ve výši 120 korun. Ve čtvrtek 26. října jel 37letý muž s vozem VW Golf ve směru od Libivé na Mohlenici. Na rovném úseku pod vlivem mikrospánku přejel do protisměru. Zde se střetl s právě projíždějícím vozidlem Škoda Fabia. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní.

Kradl na půdě
Bludov - Krádež věcí z půdy oznámil na policii 43letý. Neznámý pachatel někdy v době od 1. do 19. října překonal uzamčení dveří vedoucích na půdu. Odtud poté odcizil dětské jízdní kolo značky Kawasaki, úhlovou brusku a kotoučovou pilu. Svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 7 tisíc korun.

Poškodil zaparkované vozidlo

Šumperk - Ze spáchání přečinu poškození cizí věci je 38letý muž ze Šumperka. V úterý 24. října stál automobil Ford Focus před panelovým domem. Muž několikrát kopl do blatníku a pěstí udeřil do čelního skla. To po nárazech popraskalo. 39letá majitelka vyčíslila způsobenou škodu na 9 300 korun.

Zaměřeno na řidiče
Zábřeh, Velké Losiny – Policisté ze Zábřehu a Velkých Losin naplánovali opatření zaměřené na neukázněné řidiče. Ve středu 25. října zkontrolovaly policejní hlídky více jak stovku řidičů.Bylo zjištěno 28 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Nejčastějším prohřeškem, a to ve 12 případech, byl špatný technický stav vozidla, osm řidičů nepoužilo bezpečnostní pásy, další tři překročili povolenou rychlost a dva nepředložili doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla. Po jednom přestupku to pak byly nerespektování dopravního značení, jízda bez předepsaného osvětlení a chybějící povinná výbava vozidla. Všechny prohřešky policisté vyřídili na místě uložením blokové pokuty.

Požár kontejnerů
Šumperk – Na ulici Jesenická v Šumperku hořely plastové nádoby na odpad. Dne 26. října před čtvrtou hodinou ranní zapálil neznámý pachatel celkem 4 kontejnery. Soukromé firmě vznikla škoda za 10 tisíc korun.

Vlaková souprava usmrtila člověka
Mohelnice - K nešťastné události došlo na vlakovém nádraží v Mohelnici. Ve čtvrtek 26. října ráno chtěl 50letý muž přeběhnout před přijíždějícím vlakem z jednoho perónu na druhý. To se mu však nepodařilo a vlak ho zachytil. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Odcizené peníze prohrál v automatech
Mohelnice - Ze spáchání přečinu zatajení věci viní mohelničtí policisté 23letého mladíka. V sobotu 7. října v noci byl mlladý muž v non stop baru. Jeho pozornosti neunikla pánská peněženka, která jednomu z hostů po zaplacení útraty vypadla na podlahu. Muž neváhal a z peněženky poškozeného si vzal finanční hotovost okolo 22 tisíc korun a nejméně dvě stravenky značky Sodexo. Prázdnou peněženku odhodil za hrací automaty, ve kterých většinu peněz prohrál.

Podvodné jednání
Šumpersko - Šumperští policisté prověřují podezření ze spáchání přečinu podvod. V květnu roku 2016 si měl podezřelý 47letý muž odebrat od zástupce společnosti nabízející produkty určené ke snížení spotřeby energie celkem 22 rolí izolačního materiálu v hodnotě přes 4 500 eur s tím, že fakturovanou částku zaplatí nejpozději do srpna 2016. Odebraný materiál však ani po opakovaných výzvách poškozené společnosti neuhradil, ani nevrátil.

Za volantem neměl co dělat
Šumpersko - I přes zákaz řídil. V úterý 24. října byl zastaven a kontrolován 65letý řidič vozidla Volkswagen Bora. Za volant usedl i přes to, že mu řízení bylo až do listopadu 2018 zakázáno rozhodnutím Městského úřadu Šumperk.

Nedal přednost
Mohelnice - Uložením pokuty v blokovém řízení policisté potrestali řidiče vozidla Škoda Octavia. V pondělí 23. října krátce po šesté hodině nedal 50letý muž přednost 35letému řidiči vozidla Škoda Fabia. Řidič fabie sjel po střetu vpravo mimo vozovku a levou částí vozu narazil do betonového přemostění stoky. Při srážce se uvolnila část jednoho z vozidel, která v letu narazila do projíždějícího vozidla Toyota. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku 160 tisíc korun.


Poškodil pneumatiky

Postřelmov – Neznámý pachatel poničil pneumatiky na traktoru. V době od 19. do 22. října stál na poli poblíž Postřelmova traktor značky Zetor. Někdo na něm poškodil všechny čtyři pneumatiky. Majiteli stroje tak způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun.

Řídil přes zákaz
Šumperk – Muž i přes soudní zákaz řídil. V pondělí 23. října kontrolovala policejní hlídka 36letého řidiče. Při kontrole se zjistilo, že má uložen zákaz řízení. Navíc se na výzvu kontrolujících policistů odmítl podrobit dechové zkoušce a lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

Poškodil lak na vozidle

Šumperk – Neznámý pachatel poškrábal vozidlo.V neděli 22. října v Šumperku na ulici Dr. E. Beneše někdo poškodil lak na pátých dveřích vozidla Škoda Fabia. Způsobil tak rýhu o délce 32 cm. Poškozené majitelce tak způsobil škodu přes 5 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.