ZPRÁVY

Z policejní linky – 43. týden

29. října 2012, 06:55, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH, mošo
Z policejní linky – 43. týden
 • Sousedské spory řešil s nožem v ruce
 • Za volant usedli pod vlivem alkoholu
 • Zloděj poškodil chatky
 • Vjelo jí do cesty auto z protisměru
 • Ukradl škodovku z náměstí
 • Řídil opilý a pod vlivem drog
 • Sousedské spory řešil s nožem v ruce

  Šumperk – Z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu je podezřelý 65letý muž ze Šumperska, který v sobotu 27. října v jednom z panelových domů v Šumperku po předchozí hádce zaútočil na svého 59letého souseda s nožem v ruce. Napadený muž během útoku utrpěl povrchové zranění. Policie útočníka zadržela a umístila jej do policejní cely. Další okolnosti tohoto případu jsou v šetření. Podezřelému muži hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví trest odnětí svobody od tří do deseti let.


  Za volant usedli pod vlivem alkoholu

  Šumperk, Kamenná – Hned dva muži usedli v sobotu ráno za volant pod vlivem alkoholu. Dvacetiletého řidiče motocyklu kontrolovala policejní hlídka v ulici Čajkovského v Šumperku. Dechové zkoušky byly pozitivní, ukázaly 1,67 a 1,58 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zabavili řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Dalším opilým řidičem byl osmnáctiletý mladík, který při jízdě v obci Kamenná podcenil mokrou vozovku, dostal smyk a narazil do betonového sloupku se zábradlím. Policisté provedli zkoušky s výsledky 1,39, 1,26 a 1,24 promile alkoholu v dechu. Na místě mu odebrali řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Hmotná škoda činí 40 tisíc korun. Oba řidiči jsou podezřelí z ohrožení pod vlivem návykové látky. Prvnímu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, druhému trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.


  Zloděj poškodil chatky

  Šumperk
  – Řádění zloděje v zahrádkářské kolonii Luže ve Vikýřovické ulici v Šumperku přineslo majitelům chatek především škody na objektech. Z pondělka na úterý se do nich pokoušel vloupat neznámý lapka, který takto poškodil celkem šest chatek. Do některých se dostal, u jiných zničil dveře. Pouze v jedné chatce se mu podařilo najít mobilní telefon a nabíječku, které ukradl. Celkem tak způsobil škodu za necelé čtyři tisíce korun.


  Vjelo jí do cesty auto z protisměru

  Rapotín – První sníh přinesl několik dopravních nehod. Jedna z nich se stala v Rapotíně, kde řidička doslova „opřela“ své auto o roh domu. Třiačtyřicetiletá žena jela ve Škodě Felicii z Loučné nad Desnou. V Jesenické ulici v Rapotíně projížděla levotočivou zatáčku, když do jejího jízdního pruhu přejelo auto červené barvy. Řidička proto strhla volant, aby zabránila srážce. Při tomto manévru však dostala na zasněžené vozovce smyk a vyjela mimo silnici, kde narazila do zábradlí a budovy tamější pošty. Druhé auto nezastavilo a z místa nehody ujelo. Žena byla lehce zraněna, její spolujezdec zůstal v pořádku. Na vozidle vznikla škoda ve výši 15 tisíc korun, na budově pošty pak 20 tisíc korun. Policie prosí případné svědky nehody, aby se ozvali na linku 158 či na kteroukoli policejní služebnu.
  Ukradl škodovku z náměstí

  Mohelnice
  – Krádež Škody Fabie oznámil její majitel policii ve čtvrtek v Mohelnici. Auto se ztratilo z náměstí Kosmonautů a spolu s ním zmizely také doklady k vozidlu a čtyři disky se zimními pneumatikami, které byly uloženy v kufru. Celková škoda tak činí 80 tisíc korun.


  Řídil opilý a pod vlivem drog

  Velké Losiny – Pod vlivem drog řídil pětadvacetiletý muž, kterého policie kontrolovala ve čtvrtek večer ve Velkých Losinách. Navíc nadýchal 1,06 promile alkoholu. Poté se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Za tento trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.