ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 42. týden

23. října 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
  • Dopravní nehoda tří vozidel
  • Řídila pod vlivem alkoholu
  • Posprejoval fasádu
  • Vykradl auta
  • Kradl naftu
  • Peníze vzal, ale střechu nepostavil

Dopravní nehoda tří vozidel
Mohelnice - Ve čtvrtek 20. října krátce po patnácté hodině došlo v Mohelnici na křižovatce ulice Olomoucká a silnice II. třídy směrem na obec Úsov k nehodě tří vozidel. 29letý řidič vozidla Škoda Octavia jel ze směru od obce Úsov a chtěl odbočit vlevo na ulici Olomoucká. Při odbočování nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu značky Ford, zkřížil mu cestu a došlo ke střetu obou vozidel. Ford byl odhozen na vozidlo Ford Fiesta, které v době střetu stálo na křižovatce a dávalo přednost oběma vozidlům. Nikdo nebyl zraněn. Škoda na vozidle Škoda Octavia byla přibližně vyčíslena na 100 tisíc korun, na vozidle Ford S-Max na asi 150 tisíc korun a na vozidle Ford Fiesta na 50 tisíc korun. U všech zúčastněných osob byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.


Řídila pod vlivem alkoholu
Zábřeh – V neděli 16. října došlo krátce před desátou večer k dopravní nehodě. 29letá řidička řídila bez oprávnění vozidlo značky Peugeot a v obci Loštice nezvládla pravotočivou zatáčku a narazila do zaparkovaného vozidla Opel Vectra, které poškodila. Po dopravní nehodě řidička odešla domů, aniž by dopravní nehodu oznámila policii. Po dopadení byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 1,01 promile alkoholu v dechu. Žena uvedla, že před jízdou požila dvě půllitrová piva. Na vozidle Peugeot byla prozatím vyčíslena škoda 50 tisíc korun a na vozidle Opel Vectra přibližně 20 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na tři léta.


Posprejoval fasádu

Šumperk - V neděli 16. října 30letý muž nastříkal na fasádu domů na ulici Temenická a Finská v Šumperku sprejem dva nápisy. Nyní je podezřelý z trestného činu poškození cizí věci. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.


Vykradl auta
Šumperk - Dne 16. října kolem jedné hodiny ranní neznámý pachatel na ulici Gen. Svobody v Šumperku odcizil z kufru osobního motorového vozidla doklady, peněženku s finanční hotovostí a platební kartu. Škoda prozatím vyčíslena na částku přibližně dvacet tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Šumperk - Dosud neznámý pachatel pravděpodobně v noci 14. října na parkovišti na ulici Finská odcizil z neuzamčeného vozidla dva flash disky, sadu gola klíčů a autorádio s příslušenstvím včetně kabeláže. Škoda způsobená odcizením byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 9 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Kradl naftu
Kouty nad Desnou - Dosud neznámý pachatel ve dnech 13. až 17. října poškodil a odstranil víčko palivové nádrže a následně odčerpal přibližně 250 litrů motorové nafty u zaparkovaného pracovního stroje. Škoda způsobená odcizením byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 7 tisíc korun a poškozením na částku 6 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže a trestný čin poškození cizí věci.

Peníze vzal, ale střechu nepostavil
Šumperk - Podezřelý ze spáchání trestného činu podvod je padesátiletý muž z Moravského Krumlova. V únoru 2015 uzavřel s poškozeným, 56letým mužem ze Šumperska, smlouvu o dílo, konkrétně zastřešení bazénu u rodinného domu. Poškozený zaplatil zálohu ve výši 44 tisíc korun. Prověřovaný muž do současné doby střechu neudělal, zaplacenou zálohu nevrátil a s poškozeným nekomunikuje. Za tento trestný čin lze uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.