ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 42. týden

23. října 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
  • Dopravní nehoda tří vozidel
  • Řídila pod vlivem alkoholu
  • Posprejoval fasádu
  • Vykradl auta
  • Kradl naftu
  • Peníze vzal, ale střechu nepostavil

Dopravní nehoda tří vozidel
Mohelnice - Ve čtvrtek 20. října krátce po patnácté hodině došlo v Mohelnici na křižovatce ulice Olomoucká a silnice II. třídy směrem na obec Úsov k nehodě tří vozidel. 29letý řidič vozidla Škoda Octavia jel ze směru od obce Úsov a chtěl odbočit vlevo na ulici Olomoucká. Při odbočování nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu značky Ford, zkřížil mu cestu a došlo ke střetu obou vozidel. Ford byl odhozen na vozidlo Ford Fiesta, které v době střetu stálo na křižovatce a dávalo přednost oběma vozidlům. Nikdo nebyl zraněn. Škoda na vozidle Škoda Octavia byla přibližně vyčíslena na 100 tisíc korun, na vozidle Ford S-Max na asi 150 tisíc korun a na vozidle Ford Fiesta na 50 tisíc korun. U všech zúčastněných osob byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.


Řídila pod vlivem alkoholu
Zábřeh – V neděli 16. října došlo krátce před desátou večer k dopravní nehodě. 29letá řidička řídila bez oprávnění vozidlo značky Peugeot a v obci Loštice nezvládla pravotočivou zatáčku a narazila do zaparkovaného vozidla Opel Vectra, které poškodila. Po dopravní nehodě řidička odešla domů, aniž by dopravní nehodu oznámila policii. Po dopadení byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 1,01 promile alkoholu v dechu. Žena uvedla, že před jízdou požila dvě půllitrová piva. Na vozidle Peugeot byla prozatím vyčíslena škoda 50 tisíc korun a na vozidle Opel Vectra přibližně 20 tisíc korun. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na tři léta.


Posprejoval fasádu

Šumperk - V neděli 16. října 30letý muž nastříkal na fasádu domů na ulici Temenická a Finská v Šumperku sprejem dva nápisy. Nyní je podezřelý z trestného činu poškození cizí věci. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.


Vykradl auta
Šumperk - Dne 16. října kolem jedné hodiny ranní neznámý pachatel na ulici Gen. Svobody v Šumperku odcizil z kufru osobního motorového vozidla doklady, peněženku s finanční hotovostí a platební kartu. Škoda prozatím vyčíslena na částku přibližně dvacet tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Šumperk - Dosud neznámý pachatel pravděpodobně v noci 14. října na parkovišti na ulici Finská odcizil z neuzamčeného vozidla dva flash disky, sadu gola klíčů a autorádio s příslušenstvím včetně kabeláže. Škoda způsobená odcizením byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 9 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Kradl naftu
Kouty nad Desnou - Dosud neznámý pachatel ve dnech 13. až 17. října poškodil a odstranil víčko palivové nádrže a následně odčerpal přibližně 250 litrů motorové nafty u zaparkovaného pracovního stroje. Škoda způsobená odcizením byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 7 tisíc korun a poškozením na částku 6 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže a trestný čin poškození cizí věci.

Peníze vzal, ale střechu nepostavil
Šumperk - Podezřelý ze spáchání trestného činu podvod je padesátiletý muž z Moravského Krumlova. V únoru 2015 uzavřel s poškozeným, 56letým mužem ze Šumperska, smlouvu o dílo, konkrétně zastřešení bazénu u rodinného domu. Poškozený zaplatil zálohu ve výši 44 tisíc korun. Prověřovaný muž do současné doby střechu neudělal, zaplacenou zálohu nevrátil a s poškozeným nekomunikuje. Za tento trestný čin lze uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.